Reklama
Reklama

Tipy čo robiť, keď príde bolestivá menštruácia

bolesť brucha nechutenstvo

Každá žena to dobre pozná, bolesti, kŕče a nepríjemné pocity… Bolestivá menštruácia už istotne postihla každú ženu a niektoré z nás trápi každý mesiac. Čo však robiť, aby bolesti ustúpili aj bez užitia nejakých liekov??? Je tu pre Vás pár tipov, ktoré môžete vyskúšať, aby bolesti neboli také závažné. Vyskúšajte a uvidíte čo zaberie, pomôžte si!

Tipy čo robiť pri bolestivej menštruácii

Termofor, teplo, kúpeľ

Počas menštruácie a hlavne tej bolestivej je dobré udržovať sa v teple a hlavne oblasť brucha a nôh. Keď na Vás príde bolestivá menštruácia, tak si dávajte teplé ponožky, pančušky, poriadne papuče alebo si máčajte nohy vo vedre s teplou vodou, keď budete mať nohy v teple tak Vám bude zaručene lepšie. Druhá možnosť je, že si môžete termofor napustiť teplou vodou a prikladať si ho na brucho. Teplo uvoľňuje kŕče, bolesti a pomáha krvi lepšie odtekať. Keď už nemáte takú silnú menštruáciu, tak si môžete napustiť teplú vaňu, zapáliť vonnú sviečku alebo aromalampičku a odpočívať.

Aromaterapia

Aromaterapia má pozitívny vplyv ba uvoľňovanie mysle a aj tela. Éterické oleje, ktoré sú v olejoch určených na aromaterapiu nachádzajú, odstraňujú stres z tela, eliminujú rôzne druhy bolestí, upokojujú a rôzne ďalšie pozitíva. Každý éterický olej na aromaterapiu je určený na rôzne problémy. Počas bolestivej menštruácie môžete zvoliť napríklad levanduľový alebo borovicový olej… V predajni sa informujte o rôznych druhoch éterických olejoch ale vyberajte si 100% éterické oleje, nie „umelé“ oleje, tie pozitívne účinky na organizmus nemajú.

Arnika horská

Arnika horská je bylinka vhodná pri problémoch s menštruáciou. Obsahuje: triesloviny, silice, éterické oleje a flavonoidy. Tieto látky podporujú nie len imunitný systém a trávenie ale hlavne eliminujú bolesti, kŕče a upravujú menštruáciu. Počas bolestivej menštruácie si uvarte arnikový čaj a malo by Vám byť lepšie.

Čaje

Bylinkové čaje napríklad lipa, medovka, spomínaná arnika, harmanček a rôzne ďalšie sú počas bolestivej menštruácie vhodnou možnosťou ako sa zahriať a taktiež eliminovať kŕče a bolesti. Počas bolestivej menštruácie sa zahrievajte zvonka (obklady, termofor, kúpeľ), ale aj zvnútra napríklad bylinkovými čajmi s medom alebo polievkami.

Cvičenie joga alebo pilates

Meditačné cvičenie ako napríklad joga alebo pilates sú ideálnymi cvičeniami počas bolestivej menštruácie, pretože uvoľňujú telo a myseľ, dokážu eliminovať rôzne druhy bolestí a ešte Vám aj posilnia telo. Nemusíte jogu alebo pilates cvičiť iba počas Vašich dní, cvičte ju aj v bežné dni a keď budete mať pružnejšie a pevnejšie telo, tak samotné bolesti nemusia byť tak nepríjemné.

Menštruácia nemusí byť len bolestivá, pomôžte si niektorými z týchto tipov…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme