Reklama
Reklama

3 tipy proti chrípke a prechladnutiu – pomoc z prírody

horúčka chrípka liečba doma

Nastalo obdobie, keď je  chrípka a prechladnutie „na každom kroku“… Nemusíte sa pri prvom príznaku hneď „dopovať“ antibiotikami, alebo inými liečivami… Niekedy stačí aj bežná kuchyňa a dostupné potraviny. Vyskúšajte niektorý z týchto tipov a môžete mať po probléme aj bez liekov či inej chémie. Ak behom pár dní príznaky chrípky a prechladnutia neustúpia, tak navštívte svojho lekára… Ak horúčka vystúpi nad 39, tak tiež radšej navštívte lekára…

1. tip proti chrípke – cesnak, cesnak, cesnak

Je to stará klasika, ktorá v počiatočných stavoch chrípky či nachladnutia pomáha. Cesnak obsahuje vitamíny B, C, E, K, minerálne látky a silné antioxidanty a práve preto je cesnak ideálnou možnosťou, ako sa zbaviť horúčky či choroby. Cesnak má silné antiseptické a taktiež aj mierne antibiotické účinky. Dávajte si cesnak aspoň tri krát denne, buď ku jedlu, do pitia alebo si vyrobte cesnakovo-citrónový „elixír“ zdravia. Je to jednoduchá a zaručená zbraň proti chrípke, nachladnutiu, pretože obsahuje vysokú dávku vitamínu C a aj iných látok, ktoré Vám pomôžu.

2. tip proti chrípke – koreň zázvoru

Zázvor je tiež účinnou klasikou v „prírodnej medicíne“ alebo v prírodnej pomoci zdraviu. Zázvor má pri pravidelnej konzumácii skutočne pozitívne účinky na organizmus, pretože vitamíny B, C, E, minerály, gingerol a ostatné látky silne podporujú imunitu, trávenie, detoxikáciu Vášho tela a hlavne, že odstraňuje rôzne zápaly v tele. Zázvor môžete použiť vo forme čaju, pridávať ho môžete aj do rôznych jedál.

3. tip proti chrípke – elixír zdravia (kurkuma, kardamón, goji)

Tak tomuto sa povie „elixír zdravia“!!! Keď skombinujete tieto tri extra zdravé koreniny a bobule, tak zlúčením ich všetkých silný účinkov je to záruka, ktorá Vám pri pravidelnom pití dá zdravie ako vymenené. Samozrejme, že to nie je žiadny „všeliek“ ale pri pravidelnom pití, doplníte vitamíny, antioxidanty a iné účinné látky a tak sa Vaše zdravie musí zlepšiť… Nebojte sa prírody.

Recept kurkuma, kardamón a goji bobule

Potrebujete: 1 KL kurkumy, 0,5 KL mletého kardamónu, 2 ČL goji bobúľ, 2 deci vody.

Dajte do hrnčeka goji bobule a zalejte ich vriacou vodou. Približne 10 minút počkajte, nech sa goji bobule napijú, zmäknú a potom pridajte kardamón, kurkumu a celé si to môžete rozmixovať ponorným mixérom (nemusíte). Ak Vám nebude vadiť žuť mäkké goji bobule zubami, tak to mixovať nemusíte. Tento nápoj je jemne horký, ale väčšinou zdravé veci nechutia. Tento nápoj pite počas chrípky a nachladnutia 2 – 3 krát denne. Ako prevenciu ho pite 1 – 2 krát denne.

Chrípky a prechladnutia sa môžete zbaviť aj s niektorým z týchto tipov, vyskúšajte čo zaberie práve na Váš problém.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme