Reklama
Reklama

Ako a na čo sa používa lopúchový olej? Všetko o lopúchovom oleji je tu…

Korene a listy lopúcha a fľaše na drevenom pozadí.

Ak ste ešte nepočuli o lopúchovom oleji, tak pozorne čítajte… Tento menej známy olej vyniká mnohými pozitívami a práve tu sa dozviete akými… Lopúchový olej je „jednotkou“ v oblasti dermatológii (zdravia pokožky) a prečo je to tak sa dozviete práve tu…

O lopúchovom oleji

Lopúch väčší (lat. Arctium Lapa) – čeľaď astrovitá

Lopúchový olej je silným pomocníkom a to hlavne pokožky a kvalite vlasov. Lopúch rastlina je sám o sebe úžasnou rastlinou s množstvom pozitív, preto aj olej z tejto rastliny ničím nezaostáva. Lopúchový olej viete zakúpiť v obchodoch so zdravou výživou ako samotný olej, alebo pridaný do šampónu či inej vlasovej kozmetiky. Okrem vlasov však lopúchový olej pomáha aj pokožke (viď nižšie).

Čo obsahuje lopúchový olej – účinné látky

Rastlina lopúcha obsahuje cenné a účinné látky a práve preto je olej z lopúcha rovnako účinným…

Triesloviny, silice, vitamíny, minerálne látky (vápnik, draslík, horčík), kyseliny, bielkoviny a inulín.

Veľké zelené lopúchy v lese

Pozitívne účinky lopúchového oleja na zdravie

Lopúchový olej je skvelou pomôckou krásy! Pozrite sa v čom najviac lopúchový olej pomáha a možno ho budete používať aj Vy.

  • Podporuje hojenie pokožky (ekzém, akné, lupienka, rany…)
  • Pôsobí antisepticky (čistí rany)
  • Detoxikuje organizmus od škodlivých látok
  • Upokojuje podráždenú kožu (začervenanie, popálené, uštipnuté…)
  • Odstraňuje suchú pokožku hlavy a lupiny
  • Regeneruje a podporuje rast vlasov
  • Eliminuje padanie vlasov a regeneruje vlasové korienky
  • Dodáva vlasom lesk a pevnosť
  • Pri vnútornom použití podporuje trávenie a metabolizmus
  • Podporuje aj funkciu štítnej žľazy

Použitie lopúchového oleja

Lopúchový olej sa najčastejšie používa na vonkajšie použitie pre zdravú pokožku a vlasy, ale použiť sa dá aj vnútorne. POZOR, lopúchový olej na vnútorné použitie musí byť na to určený.

Vonkajšie použitie na vlasy

Potrebné množstvo lopúchového oleja zohrejte tak, aby bol olej teplý, nie horúci. Potom tento olej aplikujte na celú dĺžku vlasu a ak trpíte lupina či Vám vlasy padajú, tak aj na pokožku hlavy a nechajte lopúchový olej pôsobiť aspoň jednu hodinu, pokojne aj dve. Následne si vlasy umyte a nechajte prirodzene vyschnúť. Túto kúru robte 1 – 2 krát do týždňa, podľa potreby.

lopúchový olej

Vonkajšie použitie na pokožku

Lopúchový olej môžete používať aj na rôzne kožné ochorenia či poranenia (ekzém, rany, akné, lupiny, lupienka, uštipnutie hmyzom, popáleniny…) a to tak, že na umyté a vysušené postihnuté miesto naneste požadované množstvo lopúchového oleja, nechajte to prirodzene vyschnúť, olej vpiť a je to. Toto miesto už ďalej neumývajte.

Vnútorné použitie (pitie)

1 ČL lopúchového oleja si dajte ráno a večer pred jedlom (na lačno). Dajte si však pozor, aby bol lopúchový olej určený aj na vnútorné použitie (konzumáciu), viď informácie o oleji na obale.

TIP

Lopúchový olej kupujte v BIO kvalite. Dajte pozor aby bol lopúchový olej lisovaný za studena, nesmie obsahovať parabény, konzervačné látky, farbivá. Takto budete mať ten najzdravší a najúčinnejší lopúchový olej.

Kliknite pre zväčšenie

Info obrazok lopuch

Spoznajte aj rastlinu, z ktorej sa lopúchový olej vyrába… Kliknite sem a dočítate sa potrebné informácie o rastline lopúch.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme