Reklama
Reklama

Šafranový olej je luxusnou „pomôckou“ pre toho, kto chce byť krásny!

safranovy olej s kvetom

Korenie šafran je to najdrahšie, to asi viete, ale počuli ste už o šafranovom oleji??? Tento skvostný a luxusný olej má mnohé pozitíva a vysoká cena zodpovedá jeho najvyššej kvalite. Aké má vplyvy na zdravie šafranový olej a ako ho správne používať???

O šafranovom oleji

Šafran siaty (lat. Crocus Sativus) – čeľaď kosatcovitá

Šafranový olej je silnou a účinnou „pomôckou“ predovšetkým pre zdravú pokožku, vlasy a nechty, pomáha však aj nervovému a dýchaciemu systému. Tento šafranový olej sa používa iba zvonka a v riedenej forme, pretože je veľmi silný. Šafranový olej môžete zmiešať s olivovým, kokosovým, levanduľovým alebo s iným olejom. Šafran je veľmi cennou rastlinou, z ktorej sa vyrábajú produkty tej najvyššej kvality (olej, korenie).

safranovy kvet

Čo sa ukrýva v šafranovom oleji?

Šafranový olej obsahuje tieto silné látky, ktoré majú nižšie vypísané účinky. Šafranový olej je veľmi silný, preto ho treba kombinovať s inými olejmi.

Éterické oleje, silice, kyseliny, flavonoidy, triesloviny, minerálne látky, vitamíny.

Vplyvy šafranového oleja na zdravie

Vďaka šafranovému oleju sa budete nie len lepšie cítiť, ale budete aj lepšie vyzerať!…

ludsky dychaci system

 • Prirodzené zlepšuje náladu
 • Eliminuje stres a zlepšuje kvalitu spánku
 • Podporuje zdravé dýchacie cesty
 • Eliminuje kašeľ a tvorbu hlienu
 • Eliminuje astmu, alergie a bronchitídu
 • Podporuje zdravú pokožku
 • Dezinfikuje kožné poranenia
 • Zlepšuje hojenie kožných ochorení
 • Zjemňuje jemné vrásky
 • Zmierňuje jazvy a pigmentové škvrny
 • Podporuje rast vlasov a zlepšuje ich kvalitu
 • Odstraňuje lámanie končekov vlasov
 • Odstraňuje tvorbu lupín
 • Spevňuje nechty a okolie nechta

Použitie šafranového oleja

Šafranový olej sa používa iba zvonka a aj to v zriedenej forme, pretože je veľmi silný. Pozorne si prečítajte, ako sa tento olej používa.

safranovy olej vlasy plet

Použitie šafranového oleja pri aróma terapii

Ak Vás trápi stres, nespavosť, alergia, astma, bronchitída, zápal dutín alebo chrípka, tak vyskúšajte inhalovať tento olej…

2 – 3 kvapky tohto oleja dajte do aróma lampičky a keď sa začne voda s olejom vyparovať, tak začnite inhalovať. Ak máte problémy so spánkom či stresom, tak si taktiež zapáľte aróma lampičku s týmto olejom večer pred spaním a malo by Vám byť lepšie.

Použitie šafranového oleja na pokožku

Ak Vás trápia jazvy, zle hojace sa rany, pigmentové škvrny, kožné choroby alebo jemné vrásky, tak šafranový olej bude riešením. Túto aplikáciu môžete robiť 1 – 2 krát denne, podľa potreby.

norsky kolagen

Pár kvapiek šafranového oleja zmiešajte s iným olejom alebo neparfumovaným krémom, zamiešajte a aplikujte na potrebné miesto.

TIP

Ak Vás bude pokožka po aplikácii šafranového oleja páliť alebo bude začervenaná, tak znížte dávku oleja.

Použitie šafranového oleja na vlasy

Ak Vás trápia rozštiepené končeky vlasov, lupiny alebo vypadávajúce vlasy, tak používajte pravidelne tento šafranový olej a problémy by sa mali vytratiť. Kúru so šafranovým olejom si robte 1 – 2 krát týždenne.

Dávku šampónu, ktorú budete na vlasy aplikovať zmiešajte s 2 – 4 kvapkami šafranového oleja (podľa potreby). Týmto šampónom si potom vlasy umyte.

UPOZORNENIE

 • Šafranový olej nepoužívajte samotný, vždy ho zmiešajte s iným olejom alebo krémom, je totiž silný (nekoncentrovaný).
 • Šafranový olej nepoužívajte na oči a okolie očí, či iné citlivé partie…

Kliknite pre zväčšenie

info safranovy olej

Kliknite sem a dozviete sa všetko potrebné o ďalšom perfektnom oleji a to o levanduľovom oleji. Aké má účinky, ako ho používať, ako si urobiť domáci levanduľový olej a aké látky obsahuje???

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme