Reklama
Reklama

Štajerský tekvicový olej je jedinečný a tej najvyššej kvality! Spoznajte ho a určite si ho zadovážite…

tekvicovy olej a tekvica

Štajerský tekvicový olej, nie je klasický tekvicový olej, ale tento je o niečo lepší… Štajerský tekvicový olej sa vyrába ručne a len na jednom mieste sveta. Používa sa aj zvnútra a aj zvonka, pozrite sa naň bližšie. Kde sa používa, ako, koľko, čo štajerský olej obsahuje a aké má účinky?

O štajerskom tekvicovom oleji

Štajerský tekvicový olej je rakúskym produktom, ktorý je veľmi cenený pre svoju vysokú kvalitu. Štajerský olej sa vyrába lisovaním za studena štajerských semien, ktoré sú bez šupky (obalu). Tieto štajerské semená boli špeciálne vyšľachtené, aby boli bez šupky (obalu). Domovina, zrod a jediné miesto na svete, kde sa vyrába štajerský olej je v južnom Štajersku (Rakúsko). Kvalite štajerských semien a aj oleju pomáha aj vulkanický základ pôdy, ktorý je neobvyklí a navyše ručná výroba tohto oleja.  Jeho chuť je lahodná jemne po orechoch a špecifická. Pri kúpe tohto oleja sa nemusíte báť, pretože každý štajerský tekvicový olej má svoj certifikát pravosti.

olej z tekvicovych semienok

Čo obsahuje štajerský tekvicový olej za látky?

Štajerský olej nie je len plný tuku, ale navyše obsahuje aj vitamíny, minerály a… Pozrite sa, ktoré látky sú v ňom…

Tuk, bielkoviny, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, selén, mangán, meď, omega 3 a omega 6 mastné nenasýtené kyseliny, vitamíny A, B (B1, B2, B6), C, D, E, kyseliny.

Účinky štajerského tekvicového oleja na zdravie

Tento olej sa nepoužíva iba ako kulinárska „špecialita“, ale má aj tieto zdravotné účinky. Či ho použijete zvonka alebo zvnútra, tak v každom prípade urobíte dobre!

svrbenie ruky kozne ochorenia lici pomoze

 • Detoxikuje organizmus od škodlivín
 • Pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
 • Znižuje vysoký cholesterol a krvný tlak
 • Zabezpečuje pevné cievy a srdečný sval
 • Zabezpečuje pevné vlasy a nechty
 • Zlepšuje kvalitu pokožky, jej hojenie
 • Hydratuje pokožku a eliminuje jemné vrásky
 • Zmierňuje tvorbu jaziev
 • Normalizuje hladinu cukru v tele
 • Podporuje zdravé močové cesty
 • Odstraňuje zápaly moč.ciest

Použitie štajerského tekvicového oleja

Štajerský olej je vďačný v tom, že ho môžete konzumovať a ešte ho používať aj zvonka pre krásu. Kam ho použijete skôr?

surove slnecnicove semienka, tekvica a olej

Použitie štajerského oleja zvnútra

Štajerský olej je vhodný na konzumáciu, ako prevencia alebo liečenie rôznych zdravotných problémov (viď vyššie). Štajerský olej pre liečebné účely konzumujte 1 – 4 KL denne, pred jedlom.

Štajerský olej v kuchyni sa hodí na rôzne mäsové jedlá, zemiakové, cestovinové alebo zeleninové šaláty, nátierky, dipy, omáčky. Štajerský olej však používajte iba na už tepelne spracované jedlá. Nech neprechádza vysokou teplotou.

Použitie štajerského oleja zvonka

Štajerský olej môžete používať na poškodené končeky vlasov, celú dĺžku vlasov, pokožku hlavy, suchú kožu na tele, päty, lakte, pery, jemné vrásky, jazvy, alebo miesta s kožným ochorením. Dostatočné množstvo tohto oleja aplikujte na miesto a nechajte ho pôsobiť.

Recept na zeleninový šalát s tekvicovým olejom a tekvicou

Tento tekvicový zeleninový šalát so štajerským olejom Vám určite zachutí na večeru alebo ako príloha ku obedu.

salat - pecena tekvica, modry syr, rukola a orechy

Potrebujete: rukola, tekvica hokaido, balkánsky alebo feta syr, tekvicové semienka bez šupky, tekvicový olej, mleté čierne korenie, morská soľ.

Očistenú tekvicu hokaido pokrájajte na tenšie mesiačiky a dajte piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov, povrch sledujte. Keď bude tekvica hotová, tak ju vyberte a nechajte vychladnúť. Umytú rukolu môžete, ale nemusíte, pokrájať na menšie kúsky, pridajte opečený syr (nemusí byť opečený), tekvicové semienka, mleté čierne korenie, štipku morskej soli a pokvapkajte šalát tekvicovým štajerským olejom.

Kliknite pre zväčšenie

info obrazok stajersky olej

Kliknite sem a dozviete sa viac informácii o klasickom tekvicovom oleji. Aké látky obsahuje, aké výhody má (po zdravotnej stránke), kam a koľko ho používať…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme