Reklama
Reklama

Výber, kúpa a príprava Avokáda

avokádo

Avokádo, ktoré sa dá hneď konzumovať asi nezoženiete, ale tu je pár rád, ako si kúpiť kvalitu a navyše zabezpečiť rýchlejšie dozretie avokáda. Veď na väčšinu receptov ho budete potrebovať zrelé.

V obchode si prezrite viacero kusov ovocia. Hľadajte ten najkrajší „na svete“. Nesmie mať žiadne stopy, poranenia kože alebo hnilé či tmavé časti. Povrch musí byť čistý a bez poškodení. Najčastejšie je avokádo tvrdé (nezrelé), ale doma a so správnym uskladnením dozrie a bude pripravené na konzum.

Keď si už to správne Avokádo donesiete domov, tak sa musíte rozhodnúť, či ho chcete čo najskôr konzumovať, alebo ho čo najdlhšie udržať „pri živote“ do budúcna. Ak si Avokádo chcete nechať na neskôr (o týždeň či dva), tak ho dajte do chladničky. Chlad spomalí zrenie. Ak ho chcete čoskoro zjesť, tak ho zabaľte do papiera (noviny, vrecko na desiatu) a nechajte v izbe, na tmavom mieste (skrinka). Behom 4-5 dní by mal byť súci na konzum. Priebežne ho kontrolujte, dozreté Avokádo má byť mäkšie, keď ho stlačíte má nechať stopy prsta (robte to jemne, aby ste ho nerozpučili).

Otvorenie avokáda je jednoduchá vec. Rozrežte ho pozdĺžne na polovicu. Chyťte obe časti a otočte ich „do protismeru“, oni sa od seba oddelia. Polovičku v ktorej ostala kôstka, pevne chyťte a špičkou noža jadro vylúpnite. Mäkká dužina sa konzumuje vo forme nátierok, omáčok alebo iných jedál – viď RECEPTY Avokádo

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme