Reklama

Chutné a zdravé nealko nápoje sú tu!

nealkoholický drink voda s pomarančom

Osviežte sa niektorým z týchto nápojov! Sú chutné, zdravé a bez alkoholu. Nie všetky chutné drinky potrebujú alkohol… Tieto drinky sú vhodné či už chudnete, udržiavate sa alebo si len tak chcete spestriť horúci letný večer. Vyskúšajte niečo nové a Váš pitný režim bude obohatený o tieto skvelé nápoje.

Recept na osviežujúci pomarančový drink

Tento osviežujúci drink s pomarančom je vďaka medu sladký, ale zdravo sladký, žiadne „umeliny“! Na miesto pomaranča viete použiť aj mandarínky alebo grep. Grep je kyslí, ale med ho zjemní.

Potrebujete: 3 deci vody (alebo jemne sýtená minerálka), pár lístkov čerstvej mäty piepornej, 1 ČL medu, 1 pomaranč a pár kociek ľadu.

Pomaranč umyte špongiou pod teplou vodou. Polovicu pomaranča odšťavte a druhú polovicu pokrájajte na tenké mesiačiky. Vodu (teplá, aby sa med rozpustil), med, pomarančovú šťavu a pomarančové mesiačiky zmiešajte dokopy a počkajte kým sa prirodzene drink vychladí. Na koniec doň dajte kocky ľadu a môžete piť.

Už ste skúšali citrónovo-zázvorovú limonádu? Je tu recept!

nealkoholický drink voda s citrónom, zázvorom a mätou v ďžbáne

Je pravda, že zázvor zohrieva organizmus, ale keď ho použijete málo, iba pre chuť a doplníte to kockami ľadu, tak Vám vznikne zdravý, osviežujúci a zdravý nápoj! A bonus, tento nápoj osvieži aj levanduľa.

Potrebujete: 1,5 litra jemne sýtenej minerálky, 2 citróny, 1 stonka sušenej levandule, 2 cm koreňa zázvoru a ľad.

Do džbánu dajte jemne sýtenú minerálnu vodu. Do nej pridajte postrúhaný zázvor, na jemno, šťavu z odšťavených citrónov, sušenú levanduľu, kocky ľadu a keď chcete, tak aj pár krúžkov citrónu alebo mandarínky. Všetko zamiešajte a môžete veselo popíjať.

Tipy na zdravšie drinky – čo použiť?

nealkoholický drink, čo použiť, citrón, zázvor, kurkuma

Pri vytváraní nealkoholických nápojov sa nebojte experimentovať… Vyhýbajte sa akurát použitiu cukru. Pokojne, ako náhradné zdravšie sladidlo môžete použiť napríklad: med, javorový sirup, stéviu cukrovú alebo včelí peľ. Ďalej Vám pri vytváraní nealkoholických osviežujúcich nápojov môže pomôcť: kurkuma, zázvor, všetky druhy citrusového ovocia, mletá škorica, rozmixované jahody alebo iný druh bobuľového ovocia, , sušená levanduľa alebo mäta pieporná a nezabudnite na slamky! 🙂

Tu nájdete informácie o pitnom režime, čo sa v tele deje, keď nemáte dostatočný pitný režim a kedy a koľko správne vypiť…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme