Reklama
Reklama

Čo robiť, keď nechutí voda?

voda v pohári

Mnohý tvrdia, že im voda nechutí a preto ju nepijú. Nepiť vodu je podobné, ako keby ste nejedli… Ak telu dlhodobo nedodávate jeho potrebné súčasti, tak časom príde nejaké ochorenie, ktoré Vám môže všetko zmeniť a narušiť. Mnohé ochorenia sú spôsobené (spustené) iba preto, že nepijete dostatok vody. Voda nám bežne tečie z kohútika a napiť sa jej môžete kedykoľvek, pomyslite na to, čo by za to mnohý ľudia na svete dali, ktorý takúto výhodu nemajú…

Čo nám zabezpečuje voda?

Voda sa nepije iba kvôli smädu, má mnohé pozitívne účinky na naše telo. Ak vody v tele nemáte dostatok, tak prichádzajú rôzne problémy…

  • Detoxikáciu organizmu (odstránenie škodlivín)
  • Hydratácia organizmu
  • Obnova a regenerácia buniek a celého tela
  • Dobré trávenie a pravidelnú stolicu
  • Prečistené močové cesty a obličky
  • Dobré odvodnenie
  • Úprava krvného tlaku a cholesterolu*

*iba za predpokladu, že máte vyvážené stravovanie

Tipy ako začať piť vodu

Ak a Vy patríte do tej skupiny, ktorej nechutí voda z vodovodu, tak sa tu inšpirujte niektorým tipom, ako vodu zdravo „ochutiť“.

Citrónová šťava – najklasickejším spôsobom, ako ochutiť vodu je, že do nej vytlačíte šťavu z citróna. Voda dostane lepšiu chuť a Vaše trávenie a močové cesty budú lepšie prečistené. Najlepšie urobíte keď si šťavu z polovice väčšieho alebo jedného menšieho citróna vytlačíte do 3 deci vody a na lačno to vypijete. Takto si dobre naštartujete trávenie a žalúdok bude pripravený na jedlo. Vodu s citrónom však nepite celý deň v tomto pomere. Ak chcete piť celý deň vodu s citrónom, tak si urobte slabší „odvar“ a to tak, že polovicu citróna vymačkajte do 1,5 – 2 litrov vody a tak to pite celý deň priebežne.

citrónová voda v džbáne a pohári

Pomarančová šťava – ak sa Vám voda s citrónom zdá veľmi kyslá, tak pomaranč je jeho sladším variantom. Vytlačte šťavu z jedného pomaranča do 3 deci vody a pred jedlom 10 – 15 minút vypite. Šťava z pomaranča dodá Vášmu telu vitamíny, vlákninu, minimum sacharidov, urýchli trávenie a spustí aj odvodnenie. Takúto vodu si dajte 1 – 2 krát denne a behom pár dní uvidíte výsledky.

Grepová šťava – grepová šťava je kyslejšia a preto, keď Vám už nechutí citrónová šťava, tak ju zameňte. Grepová šťava osvieži vodu a tá Vám bude zaručene chutiť! Do tejto grepovej vody si môžete dať aj kocky ľadu.

Mandarínková šťava – z týchto všetkých možností je mandarínková šťava tou najsladšou možnosťou. Stále je to však ovocný cukor, nie rafinovaný, tento cukor ide hneď do krvi a navyše mandarínky majú v sebe aj vitamíny, minerálne látky, vlákninu atd. Do 2,5 deci vody si odšťavte 1 – 2 mandarínky a pred jedlom (20 -30 minút) vypite. Tento nápoj je vhodný 1 – 3 krát denne. Ak chcete mandarínkovú vodu piť celý deň, tak si odšťavte 2 mandarínky do ,5 litra vody a priebežne pite celý deň.

Prevarená voda – niektorým vadí chuť chlóru vo vode a preto ju nepijú. Tento problém sa dá vyriešiť, keď si večer prevaríte 1,5 – 2 litre vody a do rána ju necháte postáť. Táto voda by už ráno nemala mať chuť po chlóre.

Odstáta voda – niekedy stačí ak vodu z večera do rána necháte postáť v džbáne a ráno je už voda chutnejšia.

Levanduľa – ak sa Vám nezapáčila žiadna z doterajších možností, tak si skúste do pohára vody dať levanduľu (sušenú alebo čerstvú) a táto voda Vám zaručene bude chutiť. Žiadne nadbytočné sacharidy a lahodná svieža chuť e zaručená!

levandula lavender

Mäta pieporná – ak nemáte levanduľu, tak mäta pieporná je tiež sviežou a zdravou možnosťou, ako si ochutiť vodu. Do tejto vody sa dá pridať aj niektoré z vyššie spomenutých ovocí, prípadne kocky ľadu.

Petržlenová vňať – ak chcete vyskúšať niečo extra zdravé, ale trochu zvláštnej chuti, tak petržlenová vňať je tým pravým. S pomedzi všetkých vylepšovákov, ktoré sme tu dnes uviedli, je práve petržlenová voda tým najzdravším, no asi najmenej chutným. Petržlenová vňať má silné antiseptické účinky, teda odstraňuje zápaly v tele, podporuje a urýchľuje trávenie, prečisťuje celé telo a má vplyv aj na dobré odvodnenie. Vyskúšajte a uvidíte samy.

Bližšie informácie o správnom pitnom režime nájdete tu.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme