Reklama
Reklama

Mňam, sú tu ľahšie fit dezerty, vyberte si!

tvarohový dezert bez múky

Ako si osladiť život keď chudnete, alebo keď sa držíte zdravého životného štýlu??? Občas si treba ulahodiť a zdravšie osladiť svoj život, veď o čom by to bolo… Máte tu tri recepty na dezerty, s ktorými pôjde „osladenie“ života ľahšie a s menším pomerom kalórii, ako z klasických dezertov…

Keď sa chudne alebo zdravšie stravuje, tak to najčastejšie zvykne stroskotať práve na sladkom, veď to dobre poznáte… Keď počas dňa neprijmete živiny, ktoré telo potrebuje, tak potom dostáva chute na sladké a zvládnuť nedostatok energie je skutočne umenie… Keď budete jesť pravidelne a hlavne vyvážené jedlo, tak potom by tieto stavy nastať nemali. Ak však náhodou prídu, buďte na ne pripravený a urobte si niektorý z týchto receptov, má menej kalórii a je to zdravšie “mlsanie”, ako klasické sladkosti…

Recept na tvarohovú tortu bez múky

Táto tvarohová torta je bez lepku, je ľahšou a zdravšou možnosťou, ako klasické torty a vedia si ju dopriať aj ľudia s celiakiou. Túto tortu viete “osviežiť” ľubovoľným druhom ovocia.

Potrebujete: 1 kelímok odtučneného jemného tvarohu (250g), 1 kelímok hrudkovitého tvarohu (250g), 5 PL biely jogurt, 3 ks vajcia M alebo L (alebo 4 ks Ská), 2 PL kakao, štipka soli, 2 PL med alebo javorový sirup, 1 ks vanilkový puding, tortová forma.

Jemný aj hrudkovitý tvaroh rozmixujte s bielym jogurtom, pudingom (práškom) a medom do hladkej, jednoliatej hmoty. Potom pridávajte postupne aj vajíčka a miešajte, aby sa hmota pekne prepojila. Potom si celú hmotu rozdeľte na dve časti, do tej menšej 1/3 pôjde kakao (dobre rozmiešajte). Biela hmota bude základ na spodok tortovej formy do ktorej ste dali na dno papier na pečenie. Na vrch bielej hmoty polievkovou lyžicou rozlievajte hnedú (kakaovú) hmotu krúživými pohybmi. Potom vložte tortu do rúry rozohriatej na 180 stupňov a pečte ju 15 – 17 minút a potom znížte teplotu na 150 stupňov a tortu dopečte približne 25 minút. Potom koláč nechajte vychladnúť, dajte ho do chladničky aspoň na dve hodiny a môžete jesť. Túto tortu môžete ozdobiť čerstvým ovocím podľa Vašej chuti.

Táto torta má vyšší pomer bielkovín, takže ju viete jesť aj počas aktívneho cvičenia.

Recept vegánska ovocná zmrzlina bez tuku a laktózy

Táto zmrzlina neobsahuje žiadny tuk, laktózu a ani lepok, obsahuje predovšetkým zložené sacharidy z ovocia a ešte sacharidy z medu. Je to chutná a osviežujúca možnosť, ako si spestriť leto.

ovocná dreň

Potrebujete: 3 ks jablká, 2 ks banány, 10 – 15 ks jahôd, 1 KL mletá škorica, 1 PL medu.

Očistené jablká zbavte jadrovníka a vložte do smoothies mixéra (alebo stolného mixéra), pridajte očistené banány, umyté jahody a mletú škoricu s medom. Túto hmotu rozmixujte na hladkú kašu. Potom túto hmotu rozlejte do kelímkov a dajte zamraziť.

Tieto “ľahšie” nanuky sú bez konzervačných látok a rafinovaného cukru, to stojí za vyskúšanie…

Recept rýchly hrnčekový koláč

Tento „mikrovlnkový“ koláč obsahuje lepok, ale je to rýchla možnosť niečoho sladkého…

Potrebujete: 4 PL múky (lepková alebo bezlepková), 4 PL jablková výživa (pyré), 2 PL kakao, 1 ČL kokosový olej, 1 ČL med, 1 ČL prášok do pečiva, plnka: biely jogurt, čerstvé jahody, banán (alebo iné ovocie).

Vo väčšom hrnčeku si dôkladne rozmiešajte všetky suroviny na jednoliatu hmotu. Potom tento hrnček dajte do mikrovlnnej rúry a „pečte“ 2 minúty na najvyššom výkone. Potom hrnček s koláčom vyberte, vyklopte ho a nechajte prirodzene vychladnúť aspoň 15 – 25 minút. Potom odrežte vrch koláča, vydlabte vnútro a dajte doň biely jogurt a ovocie. Tento koláč môžete jesť pri izbovej teplote alebo vychladený z chladničky.

Či už chudnete, alebo sa iba “udržiavate”, tak raz za čas takýto prehrešok neuškodí!

Sú tu aj tri recepty na extra jedlá z gaštanového pyré, kto by ich neskúsil…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme