Reklama
Reklama

Pripravte si domácu zmrzlinu, sú tu 3 recepty.

čokoládová zmrzlina kopček v pohári

Dali by ste si niečo osviežujúce, ale neviete čo? Pripravte si domácu zmrzlinu, sú tu tri recepty na osviežujúce a výborné možnosti! Je tu recept na úžasnú čokoládovú domácu zmrzlinu, lahodnú levanduľovú a ľahkú ovocnú zmrzlinu (sorbet). Kto by si nedal také “chuťovky”…

Recept na čokoládovú domácu zmrzlinu

Táto luxusná čokoládová, domáca zmrzlina ulahodí každému. Pripravte ju svojim známym alebo rodine…

Potrebujete: 100 g horkej čokolády (min.64% kakaa), 100 – 120 g trstinového cukru, 2,5 deci mlieka (živočíšne alebo rastlinné), 2,5 deci smotany na šľahanie, vanilková esencia (jadro zo struku).

Najskôr si mlieko s cukrom, v hrnci na malom ohni, priveďte do varu. Potom pridajte kocky čokolády a stále miešajte, oheň už vypnite. Nechajte čokoládu prirodzene rozpustiť v mlieku, sem-tam miešajte. V druhej nádobe si vyšľahajte smotanu na šľahačku. Túto šľahačku potom zmiešajte s vychladnutou čokoládovou zmesou. Potom túto čokoládovú zmrzlinu vylejte do nádobky, zatvorte a dajte na pár hodín do mrazničky.

Recept na domácu levanduľovú zmrzlinu

Táto zmrzlina je dosť „tučná“ a kalorická, ale jej chuť je výnimočná! Raz za čas si urobiť radosť týmto skvostom, nie je na škodu a Vašej postave to tiež neublíži.

zmrzlina vanilková s levanduľou v miske

Potrebujete: 0,5 litra šľahačkovej smotany, 120 g bielej čokolády, 3 ks vaječné žĺtky, 4 stonky levandule, 1 deci salka (zahustené mlieko).

Smotanu, salko a umyté levanduľové stonky vložte do hrnca a na malom plameni zohrejte (nesmie sa to však variť). Potom túto hmotu nechajte hodinu prirodzene chladnúť a levanduľu lúhovať. Potom to preceďte, aby ste nemali kúsky levanduli v zmrzline. Žĺtka si vyšľahajte a pridajte do hrnca so scedenou hmotou. Znovu zahrejte, miešajte ale túto hmotu neprevarte! Do teplej hmoty pridajte bielu čokoládu a nechajte ju prirodzene rozpustiť, túto hmotu už nezohrievajte. Keď sa čokoláda roztopí, tak ju nalejte do formy a nechajte zamraziť.

Recept na domáci ovocný sorbet

Bez mlieka, bez smotany, skoro bez tuku a minimum kalórii. Kto sa bojí kalórii, nech si pripraví túto domácu zmrzlinu.

domáca zmrzlina, ovocný sorbet na ľade s ovocím

Potrebujete: 0,5 kg bobuľového ovocia (maliny, čučoriedky…), 200 g jahody, 120 g cukru (krupicový alebo trstinový), 2 PL limetkovej šťavy, zväzok čerstvej maty.

Cukor a 1 deci vody vložte do hrnca a na miernom ohni priveďte do varu, potom vypnite, pridajte stonky maty a nechajte prirodzene vychladnúť a vylúhovať. Po pol hodine až hodine matu vyberte, zostane Vám voňavý matový sirup. Umyté ovocie rozmixujte s limetkovou šťavou a matovým sirupom do hladkej hmoty. Potom túto hmotu rozlejte do nádobiek na zmrzlinu a dajte zamraziť.

Môžu sa jesť čokoládové raňajky, má to nejaké výhody a ako sa dá zdravo konzumovať čokoláda na raňajky???

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme