Reklama
Reklama

Sú švédske kvapky tekutý „zázrak“? Čo obsahujú a ako ich užívať?

flase z tinktury svedskych kvapiek

O tomto produkte ste určite počuli, švédske kvapky sú skvelou pomôckou vnútorného a aj vonkajšieho zdravia. V akých formách sa dajú švédske kvapky kúpiť, ako ich užívať zvonka, ako zvnútra, aké majú vplyvy na zdravie, čo za látky obsahujú a z akých bylín sa švédske kvapky pripravujú???

O švédskych kvapkách

Švédske kvapky sú bylinné kvapky pripravené z vyše 20 druhov liečivých bylín, našich európskych, ale aj z exotických (zoznam viď nižšie). Tým, že sú tieto kvapky zlúčením vyše 20 druhov bylín, tak ich účinnosť je veľmi dobrá. Švédske kvapky sú známe približne od 17 až 18 storočia, keď sa jeho produkt dostal medzi ľudí a stal sa veľmi obľúbeným a účinným. Do dnes sú švédske kvapky skvelou pomôckou pri rôznych problémoch (viď nižšie)…

Čo obsahujú švédske kvapky?

Keďže sú švédske kvapky vyrobené z vyše 20 druhov bylín, tak obsah látok je veľmi obšírny a presne sa tieto látky ani nedajú popísať, je ich mnoho… V každom prípade sú však zdravé.

Alkohol alebo bez alkoholu, triesloviny, flavonoidy, minerálne látky, vitamíny, vlákninu, éterické oleje, antioxidanty.

Vplyvy švédskych kvapiek na zdravie

Švédske kvapky sú vhodné nie len pri problémoch s trávením, pozrite sa na to…

spokojna zena svedske kvapky

 • Podporuje a prečisťuje tráviaci trakt
 • Podporuje chuť do jedla a metabolizmus
 • Zlepšuje pravidelnú stolicu (mierne preháňavý účinok)
 • Zlepšuje hojenie pokožky a kožných ochorení
 • Eliminuje prejavy Reumy a Dny
 • Odstraňuje bolesti svalov
 • Odstraňuje migrény a točenie hlavy
 • Odstraňuje zápaly a bolesti hrdla
 • Eliminuje menštruačné bolesti
 • Zlepšuje kvalitu spánku
 • Odstraňuje stres a nervozitu

Z akých bylín sú švédske kvapky?

Švédske kvapky sú zložené z výťažkov z týchto liečivých bylín:

Ibišový koreň, Aloa kapská, Rebríčková vňať, silica a listy Mäty piepornej, archangelikový koreň, muškátový orech a semeno, puškvorec, myrha, oplodie pomaranča, gáfor, klinček, list senny, škoricovník, nátržník husí, krušina, koreň z valeriány, horec, ďumbier, oman a koreň zo sladovky.

Použitie švédskych kvapiek

Švédske kvapky sa dajú používať zvonka ale aj zvnútra. Dostať ich kúpiť aj v rôznych formách…

svedske kvapky

Švédske kvapky na vonkajšie použitie

Švédske kvapky môžete použiť aj pri kožných ochoreniach alebo poraneniach, prípadne pri Dne či Reume. Pár kvapiek si aplikujte na čistú a suchú pokožku a nechajte pôsobiť. Ak si robíte zábal na kĺby alebo svaly, tak dané miesto ešte previažte obväzom alebo fóliou.

Dávkovanie švédskych kvapiek

Švédske kvapky užívajte 1 KL ráno a 1 KL večer pred jedlom. Denne by ste nemali užiť viac ako 2 PL denne. Dávkovanie závisí aj od Vašej hmotnosti a zdravotného stavu.

tinktura svedskych kvapiek

Švédske kvapky vo forme

Najčastejšie sa švédske kvapky predávajú vo forme hotových kvapiek, ktoré potom užívate zvnútra alebo používate zvonka. Dostať ich však kúpiť aj vo forme: balzam (krém) určený na bolestivé kĺby, svaly, sušené byliny určené na prípravu švédskych kvapiek, kde sa už iba pridá alkohol a nechajú sa lúhovať, švédske kvapky hotový produkt bez alkoholu a klasické švédske kvapky s obsahom alkoholu.

UPOZORNENIE

Švédske kvapky by nemali užívať deti, tehotné a kojace ženy. Ak trpíte nejakým vážnym ochorením (hlavne trávenia a pečeni), tak sa radšej poraďte so svojím lekárom.

Kliknite pre zväčšenie

info obrazok svedske kvapky

Kliknite sem a spoznajte túto úžasnú liečivú bylinu, ktorá pomáha vonkajšiemu a aj vnútornému zdraviu. Voňavá a liečivá levanduľa je tu!…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme