Reklama
Reklama

Tipy ako spevniť svoje nechty a hydratovať pokožku rúk.

starostlivost o nechty

Trápite sa tým, že máte zničené alebo polámané nechty či suchú pokožku na rukách??? Sú tu jednoduché tipy, ako sa dá týchto neestetických a niekedy aj zdravotných problémov zbaviť… Nepotrebujete drahé krémy alebo iné prípravky, aby ste sa týchto problémov zbavili. Často krát sú najúčinnejšie doma dostupné potraviny… Spoznajte prečo sa Vaše nechty lámu, ako sa nechty dajú zregenerovať a ako si poradiť aj so suchými rukami. Nehanbite sa ukázať svoje nádherné ruky a nechty!

Prečo sa lámu Vaše nechty???

Nekvalitná strava – to, že sa Vám lámu nechty je príznakom toho, že máte nekvalitnú a nevyváženú stravu. Telo tak dáva najavo, že nemáte vyváženú stravu, lámajúcimi nechtami a často krát aj lupinami či vypadávaním vlasov… Najčastejšie chýbajúce látky v strave spôsobujúce lámanie nechtov sú: „dobré“ tuky (omega 3 a omega 6 kyseliny, kyselina listová a kyselina pantoténová), vitamíny (predovšetkým skupina B) a minerálne látky (kremík, vápnik, selén, fluorid). Doplňte do svojho stravovania viac rýb, semien, orechov, celozrnné produkty, ovocia a čerstvej zeleniny a po nejakej dobe sa tento problém môže odstrániť…

Stres – stres, nepokoj a rýchly životný rytmus sú dosť častými spúšťačmi nie len rôznych ochorení, ale aj estetických problémov, ako napríklad spomínané lámajúce sa nechty, suchá pokožka na rukách tele alebo hlavy či padajúce alebo riedke vlasy. Skúste urobiť pár zmien, ktoré Vám doprajú viac pokoja a času na seba a uvidíte ako sa Vaša krása zveľaďuje. Vyskúšajte si nejaké meditačné cvičenie, šport, wellness kúry alebo masáže. Telo bez stresu je zdravé telo.

Chlad a zima – chladné a sychravé počasie je pre Vaše nechty (ale aj vlasy a pokožku) tým najhorším „pomocníkom“. Počas zimy sa snažte čo najviac hydratovať svoje nechty a aj pokožku rúk, aby Vám ruky zo zimy nepraskali a nezabúdajte na rukavice (prírodné materiály: koža, bavlna…).

Ako sa dajú nechty zregenerovať – tipy a triky na lámajúce sa nechty

Lakujte, lakujte, lakujte – nemám na mysli to, aby ste si svoje nechty farbili všetkými farbami dúhy… Úplne stačí, ak si ich budete lakovať priesvitným alebo telovým lakom, ktorý ich zacelí, ochráni, spevní a niektoré druhy lakov aj vyživia Vaše nechty. Nechty si lakujte 1 – 2 krát do týždňa a po prvom mesiaci by ste mali vidieť zlepšenie kvality nechtu (pevnosti).

nalakované nechty

Kúpeľ na lámajúce sa nechty

Tento kúpeľ na lámajúce sa nechty navyše regeneruje aj poškodenú pokožku v okolí nechtov.

Potrebujete: 2 deci silný kamilkový čaj (harmančekový), 1 ČL kokosový olej, 1 ČL med.

Do teplého harmančekového čaju pridajte lyžicu medu a lyžicu kokosového oleja a miešajte, pokiaľ sa olej a med nerozpustia. Potom si do tohto teplého kúpeľa na Vaše nechty ponorte prsty (nechty a aj pokožku v okolí nechta) a nechajte ich „lúhovať“ aspoň 10 – 15 minút. Potom si ruky umyte v teplej vode a môžete nakrémovať. Tento liečivý kúpeľ pre Vaše prsty si môžete robiť 1 – 4 krát v týždni podľa potreby a voľného času 🙂 .

Pomarančový kúpeľ na polámané nechty

Pomaranč v kombinácii s olivovým olejom je silnou pomôckou pre krásne a zdravé nechty, vyskúšajte ho…

Potrebujete: 1 ks pomaranč, 2 PL olivový olej.

Pomaranč odšťavte a jeho šťavu potom dajte do misky. Ku pomarančovej šťave pridajte olivový olej a miešajte, kým sa tekutiny nespoja. Potom si v tejto zmesi „lúhujte“ svoje prsty (nechty a aj pokožku okolia nechtov) 15 – 25 minút a potom si umyte ruky. Túto kúru môžete opakovať 1 – 2 krát do týždňa.

žena si ošetruje nechty

Ako si poradiť so suchými rukami – tipy a triky na suché ruky

Suché ruky trápia mnohé ženy, ako sa dá s týmto problémom zabojovať??? Najčastejšie je na príčine nedostatočná hydratácia rúk a časté umývanie riadu. Cesta ako sa dá zbaviť suchých rúk je jednoduchá. Najjednoduchšie je, že po každom umývaní riadu alebo inej činnosti, kde dochádza ku namočeniu rúk, si ruky dobre nakrémujte nejakým krémom. Ak máte doma kokosový alebo olivový olej, tak si na suché ruky môžete dávať aj tieto oleje, podľa potreby (radšej menšie množstvo a opakovať viac krát). Ak toto nezaberá, tak vyskúšajte niektorý z nižšie uvedených tipov a „receptov“.

Kúra na suché ruky – pokožku rúk

Potrebujete: 2 PL olivový olej alebo kokosový olej, 1 žĺtok.

Olej a žĺtok dôkladne vymiešajte v menšej miske. Potom si túto zmes nanášajte na umyté a vysušené ruky. Túto zmes si naneste na časť rúk, ktorá je najsuchšia alebo priebežne na celé dlane rúk (zvrchu a aj zospodku). Túto hmotu nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a potom ju teplou vodou umyte. Túto kúru môžete robiť jeden – dva krát v týždni podľa potreby.

Medová kúra na popraskanú pokožku rúk

Potrebujete: 2 PL medu, 5 PL bieleho jogurtu.

Jogurt a med dobre zmiešajte, aby sa potraviny spojili. Túto zmes môžete mierne prihriať, ale nie moc, med sa lepšie rozpustí v jogurte. Potom si umyte ruky a dôkladne utrite alebo nechajte vyschnúť. Potom si nanášajte túto medovo-jogurtovú kúru na pokožku na rukách (vrchná časť dlaní a pokožka na vrchu prstov). Túto masku na ruky nechajte pôsobiť 15 – 25 minút a potom ju umyte v teplej vode. Keď ruky prirodzene vyschnú, tak si ich natrite nejakým výživným krémom, najlepšie s obsahom vitamínov. Túto kúru si môžete robiť pokojne aj dva krát do týždňa, kým sa Váš problém nezlepší.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme