Reklama
Reklama

Ako mi pomôže žihľava na vlasy? Recept na odvar, zábal a šampón…

tinktura a zihlavove listy

Trápia Vás mastné alebo riedke vlasy, prípadne lupiny??? Je tu jednoduchá a prírodná pomoc, ktorú nájdete v žihľave!

Ako dokáže žihľava pomôcť Vaším vlasom??? Ak chcete mať vlasy žiarivé, lesklé a husté, tak si môžete pripraviť odvar zo žihľavy, ktorý tieto problémy jednoducho vyrieši… Ak máte mastné alebo riedke vlasy, tak si môžete urobiť domáci žihľavový šampón, ktorý je na 100 % prírodnej báze… Pripravte si niektorý z týchto receptov a uvidíte, akú silu má obyčajná žihľava dvojdomá.

Žihľava (pre viac info kliknite sem) slúži nie len ako zdravý čaj na prečistenie tela od škodlivých látok, ktoré sa denno denne hromadia v našich telách, ale dá sa využiť aj na „skrášľovacie“ účely. Ak Vás trápia mastné alebo riedke vlasy, tak si môžete pomôcť vďaka lacnej a prírodnej možnosti žihľavovému odvaru.

Keď si budete pravidelne aplikovať žihľavový odvar, žihľavový zábal alebo žihľavový šampón, tak budete mať po krátkej dobe vlasy pevnejšie, hustejšie a mastné vlasy či pokožka Vás už nebudú trápiť. Žihľavový odvar, zábal a žihľavový šampón, totiž spevňujú vlasovú štruktúru, pokožku hlavy a odmasťujú. Masírovaním pokožky hlavy žihľavovým odvarom alebo zábalom si budete stimulovať rast vlasov a podporíte aj kvalitu vlasu.

Ak si chcete „skrášliť“ vlasy žihľavovým odvarom alebo so žihľavovým zábalom, tak jeho aplikáciu by ste mali robiť aspoň 2 krát do týždňa, ale pokojne si môžete vtierať a masírovať pokožku hlavy žihľavovým odvarom (nie šampónom) aj každý deň, účinok bude rýchlejší a efektívnejší. Žihľavový odvar však môžete aj piť a tak podporíte prečistenie organizmu, ale pozor! Túto kúru nesmiete robiť dlhšie ako dva až štyri týždne, pretože dlhodobým pitím žihľavového čaju si riedite krv a odstraňujete minerálne látky zo srdcového svalu, čím je potom funkcia tohto orgánu obmedzená. Žihľavový čaj je zdravý a liečivý nápoj ale pite ho presne podľa dávkovania.

Recept na domáci žihľavový šampón

Potrebujete: 2 hrste sušenej žihľavy, 1 ks olivové mydlo (tuhé), 1 ČL Bio éterický olej podľa Vášho v kusu (levanduľa, borovica).

Sušenú žihľavu dajte do hrnca, zalejte litrom vody a po zovretí varte 7 minút. Potom tento žihľavový odvar nechajte v hrnci lúhovať 1 – 2 hodiny, nebojte sa toho. Keď je žihľavový odvar postáty, sceďte ho, odstráňte žihľavu a potom doňho nastrúhajte mydlo (olivové alebo bez parfému). Hmotu s mydlom varte na miernom plameni, až kým sa mydlo neroztopí. Keď sa mydlo roztopí, tak na koniec pridajte pár kvapiek Vášho éterického oleja, vyberte si obľúbenú arómu, taký bude aj šampón, aby nemal klasickú žihľavovú arómu.

zihlavove mydlo a olej

Recept na žihľavový odvar na vlasy

Potrebujete: 1 hrnček sušenej alebo čerstvej žihľavy (listy), 1 liter vody, hrniec, sitko

Sušenú alebo čerstvú žihľavu vložte do hrnca zalejte vodou a priveďte do varu. Žihľavu varte jednu minútu na miernom ohni a po vypnutí zdroja nechajte čaj lúhovať a prirodzene vychladnúť. Keď je odvar vlažný, tak ho cez sitko preceďte a môžete si s ním oplachovať vlasy vždy po umytí

žihľavový čaj v pohári a žihľava v miske

Recept na žihľavový zábal

Tento žihľavový zábal používajte ak máte suché alebo zničené vlasy. Žihľavový zábal Vám dodá lesk a pevnosť vlasov. Tento zábal používajte raz za týždeň. Uvedená dávka je vhodná na dlhé vlasy, ak máte krátke, tak si pripravte polovičnú dávku.

Potrebujete: 4 hrste sušenej žihľavy, 0,5 litra vody, 2 žĺtky

Sušenú žihľavu zalejte vriacou vodou a nechajte ju lúhovať 18 – 20 minút. Potom do teplej tekutiny zamiešajte 2 žĺtky a týmto si umyté vlasy polejte (aplikujte) a nechajte pôsobiť 15 – 20 minút. Potom tento zábal umyte teplou vodou a prirodzene nechajte vlasy vyschnúť (nepoužite fén).

Aj vďaka obyčajnej žihľave môžete mať krajšie a zdravšie vlasy

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme