Reklama
Reklama

4 tipy na prírodné antidepresívum – ako si zlepšiť náladu?

depresia

Chcete si zlepšiť svoju náladu a neviete ako??? Užívať antidepresíva nie je jedinou možnosťou, ako sa vysporiadať s problémami… Zlepšiť náladu si viete aj vďaka ľahko dostupným „pomôckam“, ktoré máte možno aj doma. Inšpirujte sa niektorými z týchto možností a určite sa Vám nálada čoskoro spamätá.

Buďte šťastný, pretože byť šťastným je tým najlepším krokom pre dobré zdravie a naplnený život. Keď ste šťastný, tak radosť z Vás srší a prenáša sa aj na ostatných ľudí… Buďte impulzom aj pre druhých……

4 tipy na prírodné antidepresívum – ako si zlepšiť náladu

cokolady

1. Čokoláda – čokoládu milujeme snáď všetci… Ak sa počas dňa necítite vo svojej koži, tak si dajte pásik alebo kocku (keď má veľké kocky) tmavej kvalitnej čokolády (minimálne 72% kakaa). Kvalitná horká čokoláda má vyšší obsah kakaového masla, ktoré je vlastne to pozitívne a liečivé na celej čokoláde. Čím vyšší obsah kakaa, tým lepšie pre Vás, pretože to bude mať menej cukru. Povzbudiť sa čokoládou však nemôžete jednou 100 g tabuľkou denne… To by ste si narušili glykemický index a prijali veľké množstvo energie, ktoré keď nemáte kde spáliť, tak sa Vám uloží do tukovej zásoby. „Povzbudzovať sa“ čokoládou je ideálne 2 – 4 krát týždenne po 20 – 30 gramov.

levandula

2. Teplý kúpeľ s levanduľou – čo môže byť lepšie, ako si po ťažkom dni plného stresu ľahnúť do teplého kúpeľa??? Teplý kúpeľ uvoľní z Vášho tela stres, napätie a uvoľní aj Vašej mysli, pretože vo vani máte čas vypnúť, uvoľniť sa a prehodnotiť rôzne oblasti života. Ak chcete mať luxusný kúpeľ, tak si doň pridajte pár kvapiek éterického oleja levandule. Levanduľa má sama o sebe upokojujúce účinky. Tento teplý kúpeľ s levanduľou, alebo iným éterickým olejom si môžete pokojne robiť 1 – 2 krát týždenne.

harmancek, rumancek kamilka

3. Harmanček (Rumanček kamilkový) – harmanček, rumanček kamilkový alebo kamilka sú rôzne názvy tej istej liečivej rastliny. Harmanček má úžasné účinky a vďaka nemu sa Vám nie len že zlepší nálada, ale môžete si zlepšiť aj imunitu, trávenie, vyprázdňovanie, hojenie a dezinfekciu rán, bolestivú menštruáciu, migrénu a kvalitu spánku. Vďaka kamilkovému čaju sa budete čoskoro lepšie cítiť a aj vyzerať. Kamilkový čaj si pripravíte nasledovne. 1 ČL sušenej kamilky (harmančeka) zalejte 2 deci vriacej vody a lúhujte 12 – 15 minút. Tento teplý čaj môžete piť 1 – 3 krát denne.

vanilkove lusky a vanilkovy kvet

4. Vanilka – omamná vôňa vanilky je po čokoláde a levanduli ďalšia skvelá „vec“… Vanilka má antidepresívne, afrodiziakálne a ešte aj antiseptické účinky. Vanilku môžete použiť v rôznych formách. Vanilkový cukor si môžete pridať do kávy alebo čaju. Vanilkový extrakt alebo vanilkovú esenciu si môžete pridať do jedla. Éterický vanilkový olej môžete použiť do aromalampy a tak si krásne prevoňať celú miestnosť. Rôzne formy použitia vanilky môžete využívať aj každý deň. Vanilka upokojuje a zaručene Vám zlepší náladu.

prirodne antidepresiva

Vďaka týmto možnostiam Vám bude zaručene lepšie. Všetky tieto možnosti môžete ľubovoľne kombinovať a ak máte skutočne zlú náladu, tak ich môžete využívať všetky naraz a to bude ešte len dobrá nálada, budete jej mať na rozdávanie!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme