Reklama

Ako podporiť imunitu??? 4 tipy ako na to…

chorá žena

Nastalo obdobie, keď už asi každému pomaly „dochádzajú sily“, sychravé počasie, skoro žiadne slnečné lúče, únava… Toto sa práve teraz týka asi každého z nás. Čo sa však dá robiť, aby sme to do jari a prvých slnečných lúčov prežili??? Je tu pár tipov, vďaka ktorým podporíte svoju imunitu a netreba k tomu veľa…

Ako podporiť imunitný systém?

Sú tu tipy, vďaka ktorým by ste nemuseli byť túto dlhú zimu chorý… Vyskúšajte a uvidíte!

1. Koreniny

Pomáhajte svojmu zdraviu aj rôznymi druhmi korenín, je toľko druhov na výber. Mnohé koreniny obsahujú vyšší podiel vitamínov a vlákniny, ktoré zaručene podporia Vaše zdravie. Inšpirujte sa napríklad korením: chilli, kajenským, kurkumou, kari, kardamonom, oreganom, mletou škoricou, vanilkou, klinčekom alebo inými…

2. Ovocie zelenina musí byť

Stále všade pripomínané potraviny… Jete každý deň ovocie a zeleninu (ideálne v surovom stave), koľko kúskov zjete za deň, koľko krát denne jete tieto potraviny??? Hlavne počas zimy by tieto potraviny mali byť na dennom poriadku každého stravovania. Ideálne je mať jeden až tri kúsky zeleniny či ovocia ku raňajkám, na desiatu a olovrant by to mala byť samozrejmosť či chudnete alebo nie, ku obedu si dávajte zeleninovú oblohu a ku večeri tiež neuškodí porcia zeleniny alebo aj ovocia.

posilnite imunitu

3. Keď môžete spite

Spánok regeneruje naše telo a dobíja mu sily. Počas zimného obdobia sa my na rozdiel od medveďov „zazimovať“ nemôžeme, ale vždy keď budete mať príležitosť, tak spite. Už len počas bežných dní by bolo ideálne keby spíte 6 – 8 hodín. Doprajte svojmu telu oddych, niektoré povinnosti môžu počkať, zdravie je iba jedno.

spánok

4. Čaje

Chladné obdobie je ideálne na pitie bylinkových kvalitných čajov. Nemám na mysli kupované sáčkové s rôznymi farebnými príchuťami. Kupujte si kvalitné sypané čaje (najlepšie z čajovne) a raz za deň si doprajte pohár čaju. Zohreje Vás to a navyše kvalitné čaje majú mnohé pozitívne účinky na naše zdravie a podporujú nie len imunitný systém, ale aj trávenie, vylučovanie a prečisťujú telo od škodlivín.

Imunita sa dá podporiť ľahko dostupnými „pomôckami“, ale musíte ich začať používať…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme