Reklama
Reklama

Ach to brucho! Po operácii, pôrode alebo…

Trápi Vás Vaše bruško či už po pôrode, operácii alebo je nespevnené? Je Vaše bruško ovisnuté alebo neforemné? Máme tu pre Vás vhodné riešenie.

Nebojte sa byť znovu krásna!

Diastáza priamych brušných svalov nie je príjemná záležitosť, ale zaručene sa dá vyriešiť.

Zaujímavosti o diastáze brušných svalov

Priame brušné svaly (Rectus abdominis) sa nachádzajú na prednej strane brucha a Linea alba je tkanivo, ktoré ich spája. Diastazis Recti alebo rozstup priamych brušných svalov vzniká pôsobením vnútro-brušného tlaku, počas tehotenstva pri veľkom plode, väčšom množstve plodovej vody, pri silnom tlaku pri pôrode, či pri nevhodnej voľbe cvikov na popôrodné brucho… príčin je mnoho.

Rady ako nato

  • Najskôr zistite, či máte diastázu brušných svalov (fyzioterapeut)
  • Ak ste po pôrode, tak počkajte približne 2 mesiace, či sa svaly stiahnu samy
  • Ak nie, tak je dobré vyhľadať fyzioterapeuta a začať cvičiť
  • Začnite nosiť popôrodný brušný pás (stále, nielen keď cvičíte).
  • Táto pomôcka funguje aj ako spevnenie krížovej oblasti a aj ako sťahujúca spodná bielizeň

V minulosti rodičky predchádzali diastáze tak, že si pevne obviazali bruško pásom látky, najčastejšie z ľanu. Ja vám odporúčam kúpu “popôrodného brušného pásu“, ktorý je z kvalitného priedušného materiálu a ľahko sa navlieka.

PR – Diastáza sa dá liečiť v každom období života. Aj keď ste rodili pred mnohými rokmi. Chce to len začať a vydržať. Môžete mať opäť krásne bruško, nebojte sa byť krásna.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme