Reklama
Reklama

„TOP“ zelené nápoje vďaka, ktorým sa budete cítiť fit!

zelený čaj čerstvé lístky a sušený na drevenej lyžičke

Tieto zelené nápoje sú zdravými a chutnými nápojmi, ktorými podporíte svoje zdravie a budete sa cítiť celkovo fit. Keď budete piť pravidelne niektorý, alebo aj viac týchto nápojov, tak pozitívna sila nedá na seba dlho čakať. Dozviete sa s čím Vám pomôžu dané nápoje a Vy si vyberte…

Čerstvé ovocie, zelenina a byliny sú tým najlepším zdrojom získania vitamínov, minerálov, vlákniny, kyselín, chlorofylu, flavonoidov, bielkovín, fytohormónov, betakaroténu a ešte iných účinných látok, ktoré majú silne pozitívne účinky na náš kompletný organizmus. Skombinujte tieto chutné možnosti a vznikne Vám perfektný nápoj, ktorý „rozjasní“ Vaše zdravie…

„Klasika“ zelený čaj

Každý pozná zelený čaj, ale kto ho skutočne pije pravidelne? Vďaka vitamínom, minerálom a antioxidantom je zelený čaj najznámejší pre svoje pozitívne účinky v oblasti podpory imunitného systému a detoxikácii. To však nie je všetko… Zelený čaj má dobrý vplyv aj na nervový systém, trávenie, kvalitu buniek, hladinu cukru, močových ciest a aj na lepší stav pokožky. Jeden zelený (kvalitný, sypaný) čaj denne a čoskoro pocítite tú zmenu! Ak práve chudnete, tak vypite aj 2 poháre denne (bez sladidla), podporuje aj túto stránku.

Recept, všetky účinky, obsah látok a druhy zeleného čaju nájdete tu – kliknite sem

Petržlenovo-limetková voda

Petržlen, alebo skôr petržlenová vňať, nie sú vhodné iba do polievok… Petržlen si viete pridať do pomazánky, smoothies nápoja, zemiakových či cestovinových jedál, možností je veľa. Vysoký obsah vitamínov, minerálov, kyselín, betakaroténu a aj ďalších látok robí z tejto byliny silného pomocníka nášmu zdraviu. Petržlenovú vňať viete použiť čerstvú ale aj sušenú. V tomto nápoji je lepšie použiť čerstvú petržlenovú vňať.

petržlenová voda s limetkou zelený nápoj

Tento petržlenovo-limetkový nápoj dobre prečistí Vaše trávenie, organizmus, močové cesty, eliminuje zápaly v organizme a zlepší ešte oveľa viac (viď nižšie).

Potrebujete: 1 menšiu stonku umytej čerstvej petržlenovej vňate, 1 cm čerstvého zázvoru, 1 limetku, 3 deci vody.

Umytú petržlenovú vňať dajte do mixéra spolu so šťavou z jednej limetky, pridajte aj 1 cm očistený čerstvý zázvor, 3 deci vody a rozmixujte. Tento nápoj pite pokojne 1 krát za deň, na lačno, hneď ráno.

Všetky pozitívne účinky na organizmus, presné nutričné hodnoty a možnosti použitia nájdete tu.

Špenátovo-ovocné smoothies

Možno sa Vám v mladosti z rôznych dôvodov špenát zhnusil, ale tento nápoj je z čerstvých špenátových baby listov. Vitamíny, karotén, minerálne látky, fytohormón, kyseliny (šťavelová, pantoténová), flavonoidy a iné látky zlepšujú stav vnútorného zdravia a aj vonkajšieho. Zabezpečené sú lepšia obranyschopnosť, tvorba kostného či kĺbového tkaniva, svalovej hmoty, zlepšený stav kardiovaskulárneho systému, kvality kože a krvotvorby. To už je čo povedať….

Toto špenátovo-ovocné smoothies Vás „nakopne“! Je vhodné na raňajky, desiatu alebo ľahkú večeru.

Potrebujete: 1 hrsť špenátu (listy), 1 menší banán, 1 zelené jablko, 1 kivi, voda.

zelené špenátovo-ovocné smoothies

Umyté špenátové listy vložte do  mixéra, pridajte aj očistené kivi, jablko (bez jadrovníka), banán, vodu a rozmixujte do hladkej konzistencie.

Kompletné nutričné hodnoty, účinky a recepty nájdete tu – kliknite sem

Zelený jačmeň

Mladý zelený jačmeň zvyknú označovať ako „zázrak“… Mladý jačmeň sa využíva, keď dorastie do 20 cm výšky a potom sa najčastejšie využíva v sušenej práškovej forme. Obsahuje vitamíny skupiny B, C, A, E a K, minerály a to predovšetkým vyššiu dávku vápnika, kyseliny, betakarotén, chlorofyl, antioxidanty, bielkoviny a sacharidy. Jeho naj účinky sú silnejšia obranyschopnosť, podporené trávenie, zlepšený stav srdcovo-cievneho systému, pokožky, nervového systému a odkysľuje organizmus. Sušený zelený jačmeň si pridávajte každé ráno do ľubovoľného nápoja (voda, domáci džús, smoothies nápoj…) po 1 ČL a tak si podporíte svoje kompletné zdravie.

Popis zelený jačmeň, ako ho pestovať, účinky a nutričná hodnota nájdete tu – kliknite sem

Záver

Ktorýkoľvek z týchto nápojov Vám pomôže v mnohých zdravotných nedostatkoch a preto je škoda ich nezačať piť. Nestojí to toľko peňazí a každý nápoj je „nabitý“ pozitívnymi látkami vo vyššej miere. Na začiatok si dajte 2 týždňovú „kúru“ a sledujte výsledky. Už onedlho Vám bude lepšie a budete aj lepšie vyzerať.

Sú tu aj 3 recepty na detoxikačné smoothies nápoje, prečistite sa!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme