Reklama

3 detoxikačné smoothies nápoje, prečistite sa!

detoxikačné smoothie

Prečistite svoje telo počas zimy a možno Vás jarná únava nedostihne… Počas zimy prirodzene prijímame menej vitamínov zo stravy, tak je dobré dopĺňať ich inak, napríklad smoothies nápojmi. Sú tu tri recepty na extra zdravé, chutné detoxikačné smoothies nápoje. Ktorý si pripravíte???

Tieto detoxikačné smoothies nápoje majú minimum kalórii ale o to viac vitamínov, antioxidantov, minerálov a vlákniny…

zelené detoxikačné smoothie

Recept chilli smoothies

Toto detoxikačné smoothies je vhodné na pitie počas choroby, očistnej kúry alebo aj počas chudnutia.

Potrebujete: za hrsť rukoly, za hrsť baby špenátu, 1 KL chilli korenia, voda, 5 ks jahody, 1 jablko.

Umytú rukolu a baby špenát dajte do mixéra. Pridajte očistené jablko, zbavené jadrovníka, potom umyté jahody, chilli korenie a zalejte to približne 2,5 – 3 deci vody (aké chcete husté smoothies). Dobre vymixujte a je pripravené na pitie.

Recept mrkvovo-uhorkové smoothie

Toto smoothies má minimum kalórii, ale hlavne, že je plné vitamínov a antioxidantov. Vhodné na pitie počas choroby, chudnutia alebo očistnej kúry.

Potrebujete: 1 menšia mrkva, 1/3 šalátovej uhorky, 1 jablko, 1 cm koreňa zázvoru a 1 ČL šťavu z limetky.

Očistenú mrkvu nakrájajte do mixéra na menšie časti, pridajte očistenú šalátovú uhorku, tiež nakrájanú na menšie časti. Potom pridajte očistený koreň zázvoru, vodu a šťavu z limetky. Vymixujte a máte detoxikačné smoothie na svete.

Recept zelerovo-pomarančové smoothie

Toto smoothies môžete piť na desiatu alebo olovrant, alebo ako ľahkú večeru. Toto smoothies Vás dokonale prečistí a rozbehne Váš tráviaci a taktiež aj imunitný systém.

pomarančové detocikačné smoothie

Potrebujete: 1 pomaranč, 1 stonka zeleru (stonkový, nie buľvový), šťava z citróna, polovica menšej mrkvy a trochu čerstvej petržlenovej vňate.

Očistený pomaranč natrhajte na mesiačiky a vložte do mixéra, pridajte očistenú mrkvu, nakrájanú na menšie časti. Potom umytý stonkový zeler, šťavu z citróna (podľa chuti), vodu a na koniec petržlenovú vňať. Vymixujte a máte to hotové, už len vypiť!

Pri detoxikácii Vám môžu poslúžiť aj tieto smoothies nápoje, inšpirujte sa receptami na uhorkové smoothies nápoje alebo cviklové (repové) smoothies

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme