Reklama
Reklama

Schizandra čínska, je úžasná a sú tu všetky informácie!…

schizandra bobule s listami

Schizandra čínska je popínavá rastlina s krásnymi červenými plodmi, ktoré sú najviac „nabité“ látkami. Okrem pľúc, pečeni a srdcu pomáha schizandra aj iným orgánom, pozrite sa na to. Aké účinné látky obsahuje schizandra čínska, na ktoré zdravotné problémy sa hodí a v akých formách sa dajú zakúpiť schizandrové produkty?

O schizandre čínskej

Schizandra čínska (lat. Schisandra Chinensis) – čeľaď schizandrovitá

Schizandra čínska je popínavá rastlina, ktorá bežne dorastá do veľkosti aj 10 – 13 metrov. Pochádza už podľa názvu z Číny ale aj z Japonska. Schizandra je podobná hroznu (viniču). Plody (bobule) schizandry sú červenej farby, dorastajú do veľkosti okolo 1 cm a rastú podobne ako hrozno v strapcoch. Práve z plodov schizandry sa vyrábajú schizandrové produkty (viď nižšie). Kvety schizandry majú krémovú farbu a tvar kvetu je podobný jahode.

schizandra-zrele bobule

Čo obsahuje schizandra čínska?

Triesloviny, flavonoidy, vitamíny A, C, E, minerálne látky, kyseliny, sacharidy, vlákninu, antioxidanty.

Vplyvy schizandry čínskej na zdravie

Schizandra má skutočne silné vplyvy pre zdravé telo, ale aj myseľ.

ludsky dychaci system

  • Podporuje obranyschopnosť
  • Prečisťuje organizmus
  • Podporuje zdravé dýchacie cesty
  • Eliminuje kašeľ, zápaly a hlieny
  • Prečisťuje a podporuje pečeň
  • Eliminuje stres, nesústredenosť
  • Odstraňuje nepokoj, dodáva silu a vitalitu
  • Mierne zvyšuje krvný tlak
  • Podporuje srdcovo-cievny systém
  • Zlepšuje zrak a eliminuje šedý zákal

Schizandry čínska vo forme

Schizandru si viete zakúpiť v rôznych produktoch, keďže ku čerstvým bobuliam sa asi nedostanete. Vyberte si, ktorý produkt bude pre Vás najlepší.

shizandra - tinktura

Tinktúra zo schizandry – túto tinktúru užívajte 40 – 42 kvapiek denne a túto dávku rozdeľte na 3 časti. Užívajte ju pred raňajkami, obedom a večerou. Tinktúru zapite vodou, čajom, domácim džúsom alebo smoothies nápojom.

Schizandra vo forme tabliet – tieto tablety užívajte 2 – 3 tablety denne, pred hlavnými jedlami a to aspoň 20 minút. Tablety zapite vodou.

Schizandra vo forme sirupu – tento sirup užívajte 1 – 3 krát denne po 1 ČL. Sirup pridajte do vody, čaju, domáceho džúsu alebo smoothies nápoja.

Schizandru môžete zakúpiť aj vo forme sušených plodov, podobne ako sušené brusnice.

Schizandru môžete zakúpiť vo forme džemu, lekváru, dreni

Kliknite pre zväčšenie

info obrazok schizandra

Ďalšie silné a pozitívne bobule sú fialové bobuľky acai berry. Kliknite sem a dozviete sa aké majú vplyvy, nutričné hodnoty a v akých formách sa predáva…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme