Reklama
Reklama

Pesto z medvedieho cesnaku – ako na to? Recept

pesto medvedi cesnak

Medvedí cesnak je “in”, a sním aj možnosť trochu si zaexperimentovať v kuchyni.

Čo tak spraviť si pesto z medvedieho cesnaku? Vyskúšajte túto zdravú pastu a budete prekvapený jeho silou, ale zároveň jeho jemnosťou a lahodnou chuťou. Nemusíte sa báť, pesto z medvedieho cesnaku nie je cesnakový ekrazit… Navyše okrem výbornej chuti dodáte telu látky a živiny, ktoré mu pomôžu udržať sa vo forme. Príprava pesta z medvedieho cesnaku vôbec nie je zložitá. 

Mali by ste vedieť ak chcete použiť medvedí cesnak? Viete ako ho správne uskladniť a či sa môže sušiť? Alebo ak si ho chcete nazbierať, viete ktoré časti sa zberajú? A prečo je vlastne “in”? Prečítajte si: “Medvedí cesnak – (ne)voňavý…”

Recept – pesto z medvedieho cesnaku

Inšpirujte sa našim receptom. Pokiaľ Vám niektorá zložka v recepte nesedí, kľudne ju vymeňte za takú akú preferujete. Teda okrem medvedieho cesnaku, ten doporučujem ponechať : -). Takisto môžete upraviť aj množstvá jednotlivých ingrediencií v peste podľa chuti.

Na toto lahodné pesto potrebujete pár „vecí“ a mixér. Základný recept na pesto z medvedieho cesnaku, nech sa páči:

Potrebujete: 5 hrstí listov medvedieho cesnaku, 100 ml olivový olej, 100 g vlašské orechy, 1 ČL citrónová šťava, 1 ČL morská soľ.

pesto z medvedieho cesnaku

“Mňam” – pesto z medvedieho cesnaku

Ak nemáte vlašské orechy alebo na ne máte alergiu, tak môžete pokojne použiť aj lieskovce alebo mandle (nepražené a nesolené). Keď nemáte olivový olej, tak môžete použiť kokosový, repkový alebo slnečnicový.

Umyté listy medvedieho cesnaku pokrájajte na menšie kúsky a vložte do mixéra. Ku listom cesnaku pridajte aj olej, orechy, soľ a citrónovú šťavu a vymixujte to spolu na hladkú hmotu, pastu. Takáto medvedia pasta, teda pesto, môžete podávať na hrianky, čerstvý chlebík, jednohubky alebo na tepelne spracované mäso, kde sa Vám bude hodiť. Prajeme dobrú chuť!

TIP: pokiaľ už máte doma medvedí cesnak, určite vyskúšajte lahodnú polievku z medvedieho cesnaku. Pre inšpiráciu si pozrite tieto 2 recepty. Nielen na klasickú ale i na bezlaktózovú polievku. Prečítajte si: “Polievky z medvedieho cesnaku”

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme