Reklama
Reklama

Pripravte si polievku z medvedieho cesnaku!

polievka z medvedieho cesnaku

Sezóna medvedieho cesnaku je tu a ak neviete čo s ním, je tu chutná a zdravá možnosť. Pripravte si z neho výbornú a ľahkú polievku! Stačí Vám na ňu iba pár potravín a za chvíľu ju máte. Máme pre Vás 2 výborné recepty na polievku z medvedieho cesnaku. 1. recept na polievku je bezlaktózový a 2. recept je aj so smotanou  (laktózový) … Dobrú chuť!

1.Recept – polievka z medvedieho cesnaku (bez laktózy)

Potrebujete: 3 hrnčeky medvedieho cesnaku, 1 ks cibuľa, 3 zemiaky, 1 ČL morská soľ, 0,5 ČL mleté čierne korenie, 1 PL kokosový olej alebo maslo

Na kokosovom oleji alebo na masle opražte na drobno pokrájanú cibuľu, pridajte aj nakrájané listy medvedieho cesnaku a spolu opražte. Potom zalejte vodou, pridajte soľ, korenie, zemiaky a varte pokojne aj 20 minút po zovretí. Na konci polievku rozmixujte s ponorným mixérom a máte hustú a bezlaktózovú polievku.

Polievka z medvedieho cesnaku


Ak náhodou nepoznáte silu a účinky medvedieho cesnaku, prečítajte si: “Medvedí cesnak – (ne)voňavý, silný a zdravý”


2.Recept – krémová polievka z medvedieho cesnaku (s laktózou)

Potrebujete: 4 hrnčeky medvedieho cesnaku, 3 ks zemiaky, 1 ks väčšia cibuľa, 1 ks jarná cibuľka, 1 ks vajíčko, 250 ml smotany na varenie, 1 PL kokosový olej alebo maslo, 1 ČL morská soľ, štipka mletého čierneho korenia, 0,5 ČL červená sladká paprika

Cibuľu pokrájajte na drobno a opečte na masle alebo na kokosovom oleji. Potom pridajte pokrájané listy medvedieho cesnaku, jemne opražte a zalejte vodou. Potom pridajte soľ, korenie, papriku, nakrájané zemiaky na malé kocky, varte 15 – 20 minút. Potom polievku rozmixujte ponorným mixérom, dajte opäť na plameň a prilejte do polievky smotanu zmiešanú s vajíčkom a pokrájanú jarnú cibuľku na kolieska, nechajte ju prevrieť a je polievka hotová.

Veríme, že Vám bude chutiť. Pokiaľ ste polievku z medvedieho cesnaku doteraz nevyskúšali, tak to urobte. Nielen Vaše chuťové poháriky, ale i zdravie budú spokojné.

Aj keď s medvedím cesnakom nemá v podstate nič spoločné, pozrite sa aj na liečivé účinky klasického cesnaku.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme