Reklama
Reklama

Recepty na brokolicový koláč a brokolicový quiche

brokolicový koláč

Máte chuť na slaný koláč, ale nepoznáte žiadny recept? Čo tak pripraviť si slaný brokolicový koláč s kuracími kúskami alebo brokolicový quiche? Tieto recepty nie sú zložité a budú Vám a aj rodine zaručene chutiť, poďme na to, nie je to náročné, zvládne to každý!

Recept na chutný brokolicový quiche (vegetariánsky)

Brokolicový quiche má trochu zložitejšiu prípravu, ale určite stojí za to! Tento slaný brokolicový koláč je extra chutnou možnosťou obeda, večere alebo pre potešenie návštevy. Ku tomuto brokolicovému quichi sa hodí ako príloha zeleninový šalát.

Potrebujete: cesto – 150 g masla (82% tuku), 300 g celozrnnej múky, 2 vajíčka, 0,5 deci mlieka, štipka soli, čierne korenie, plnka – 250 g cottage cheese, 2 deci mlieka, 5 ks vajíčok, 1 brokolicu, 1 ČL červená sladká paprika, štipka soli a čierneho korenia.

V mikrovlnnej rúre si v hrnčeku roztopte 130 gramov masla. 20 gramov masla si nechajte na vymastenie pečúcej formy. Roztopené maslo rozmixujte s mliekom, soľou, čiernym korením a vajíčkami. Túto hmotu potom vylejte do celozrnnej múky a rukami vypracujte cesto. Toto pevné cesto potom zabaľte do fólie a dajte do chladničky na aspoň 25 – 35 minút, aby stuhlo. Kým bude cesto v chladničke, tak si umyte brokolicu a rozporcujte na hlavičky. Varte ju v jemne osolenej vode približne 12 – 15 minút. V miske si zmiešajte plnku cottage cheese, mlieko, vajíčka, červenú papriku, čierne korenie, soľ a dobre rozmiešajte. Potom do plny pridajte aj uvarenú brokolicu. Cesto z chladničky vyberte a najprv rukami zpracujte, potrebujete vytvoriť placku do pečúcej formy na jej dno a tiež jej kraje (napríklad tortová forma o priemere aspoň 24 cm), alebo koláčovú okrúhlu formu. Cesto dajte na spodok formy, prstami popritláčajte kraje cesta na boky formy a plnku vylejte do formy na cesto. Brokolicový quiche pečte v rúre vyhriatej na 180 stupňov približne 12 – 15 minút.

brokolica

Recept na brokolicový (slaný) koláč s kuracími kúskami

Slaný brokolicový koláč je pomerne rýchlou možnosťou chutného jedla. Vyskúšajte a uvidíte sami! Tento chutný brokolicový koláč sa hodí ako teplý obed alebo ako studená večera. Ku tomuto slanému koláču sa hodí zeleninový šalát.

Potrebujete: 500 ml biely jogurt, 5 ks vajíčka, 1 brokolicu, 1 ks kuracie prso, 200 g tvrdý syr, soľ, čierne korenie, 1 ČL olivový olej.

Brokolicu umyte, rozporcujte na menšie časti a uvarte v hrnci s vodou a trochou soli. Na olivovom oleji si opečte kuracie prsia pokrájané na kocky. V miske zmiešajte biely jogurt, vajíčka, soľ, čierne korenie, polovicu postrúhaného tvrdého syru, keď to bude rozmiešané, tak do hmoty pridajte uvarenú brokolicu a opečené kuracie prsia. Túto hmotu vylejte do zapekacej formy vystlanej papierom na pečenie, posypte zvyškom tvrdého syra a brokolicový koláč pečte 180 stupňov približne 20 – 30  minút. Kontrolujte priebežne.

Čo tak vyskúšať jeden z 3 receptov na chutné rebarborové koláče??? Tak na tomto si pochutnáte…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme