Reklama
Reklama

5 receptov na zdravšie palacinky a každý je iný!

palacinky plnené tofu a špenátom

Za mlada sme ich milovali asi všetci, tak prečo si neurobiť vylepšený variant aj teraz v dospelosti??? Či už chudnete alebo si svoju hmotnosť udržiavate, tak je tu pre Vás pripravených 5 receptov na palacinky a každý iný… Či ste celiatik alebo sa vyhýbate cukru, tak si z týchto receptov vyberie skutočne každý!

Recept na lahodné palacinky z ovsených vločiek

Ak máte dobrú panvicu, tak tieto palacinky nemusíte robiť na tuku. Ak musíte použiť tuk, tak palacinky robte na kokosovom oleji. Na tieto palacinky si môžete dať med, javorový sirup, biely jogurt, čerstvé ovocie, roztopenú horkú čokoládu alebo domáci džem, podľa chuti…

Potrebujete: 140 g ovsených vločiek (mletých), 2 ks vajíčka, 2 deci mlieka (kravské alebo rastlinné), štipka soli a 0,5 KL mletej škorice.

palacinky z ovsených vločiek

Do misky vylejte mlieko, rozbite vajíčka, pridajte múku z ovsených vločiek, soľ, mletú škoricu a rozmixujte na cesto hladkej konzistencie. Potom tieto palacinky opečte na panvici do zlatova z každej strany a môžete podávať s ľubovoľnou „prílohou“.

Recept na luxusné špaldové palacinky s jahodami a mascarpone

Tieto palacinky viete jesť teplé, ale aj studené. Špaldové palacinky s jahodami a mascarpone krémom sú luxusným zážitkom vhodným na každú príležitosť! Potešte rodinu alebo priateľov týmto jedlom.

Potrebujete: 150 g hladkej špaldovej celozrnnej múky, 2 ks vajíčka, štipka soli, 2 deci mlieka (živočíšne alebo rastlinné), čerstvé jahody, 250 g mascarpone.

Rozmixujte múku, mlieko, vajíčka a štipku soli na hladké cesto. Ak by bolo veľmi husté, tak prilejte ešte trochu mlieka a znovu rozmixujte. Ak bude cesto veľmi riedke, tak prisypte ešte trochu múky a znovu rozmixujte. Potom si tieto palacinky opečte do zlatista z oboch strán. Teraz si pripravte plnku. Čerstvé jahody umyte, odrežte vrch a rozkrojte na polky. Potom si na hotové palacinky natrite mascarpone, palacinku zložte do tvaru trojuholníka a na vrch poukladajte čerstvé polky jahôd.

Recept na úžasné ryžové palacinky

Tieto palacinky sú chutné studené ale aj za tepla. Na tieto palacinky si potom môžete dať mleté orechy, kokos, domáci džem, čerstvé ovocie atd.

bezlepkové palacinky z ryžovej múky

Potrebujete: 300 g ryžovej múky, 0,5 litra kokosového, mandľového, sójového alebo ryžového mlieka (použiť môžete aj kravské mlieko), 2 ks vajíčka (veľkosť M, L a ak máte S, tak dajte 3 ks), štipka soli.

Najprv si rozmixujte tekuté suroviny – mlieko a vajíčka, potom pridajte múku, soľ a dôkladne rozmixujte. Potom si palacinky opečte, buď na kokosovom oleji, alebo na suchej panvici (podľa kvality panvice) z oboch strán. Vyzdobte si ich a môžete jesť.

Recept na sladučké banánové palacinky bez múky

Tieto palacinky sú bezlepkové, pretože neobsahujú žiadnu múku a na ich výrobu potrebujete iba 2 suroviny. Rýchle a zdravé vyriešenie chuti na sladké.

Potrebujete: 1 väčší banán a 2 vajíčka.

banánové palacinky

Väčší banán hoďte do mixéra, pridajte vajíčka a rozmixujte do hladkej hmoty. Táto hmota bude hustejšia, ako bežné palacinkové cesto, tak sa nezľaknite. Potom toto banánové cesto, opečte na panvici, ako klasické palacinkové cesto, z oboch strán do zlata. Na tieto palacinky si dajte, čo Vám chutí a je to hotové.

Recept na chutné kakaovo-proteínové palacinky

Tieto lahodné palacinky sú vhodné pre „čokoholikov“ alebo pre ľudí ktorý cvičia, pretože majú dostatok proteínov ale aj sacharidov, čo je pri posilňovaní dôležité.

Potrebujete: 1 hrnček celozrnnej múky, 2 odmerky proteínu (ideálne čokoládová príchuť), 1 hrnček mlieka, 4 PL bieleho jogurtu, 2 vajíčka, 2 ČL kakaa, 1 KL prášok do pečiva, ozdoba: kvalitná horká čokoláda (min.64% kakaa) a čerstvé jahody alebo iné ovocie.

V miske si najprv rozmixujte mlieko, vajíčka a jogurt na hladkú hmotu. Potom si v miske zmiešajte múku, proteín, kakao a prášok do pečiva. Postupne pridávajte zmiešanú múku s ostatnými potravinami do mlieka a mixujte. Nemali by Vám vzniknúť hrudky, keď budete pridávať múku postupne. Hustotu palacinkového mlieka si viete korigovať mliekom alebo celozrnnou múkou. Potom palacinkové cesto opečte na panvici (s kokosovým olejom, alebo bez) a na hotové palacinky dajte umyté čerstvé jahody a roztopenú horkú čokoládu, do ktorej treba pridať trochu kockového masla alebo kokosového oleja, je moc hustá.

Recepty na palacinky, z ktorých si vyberie každý! Nebojte sa experimentovať…

Ak Vás prepadne chuť na čokoládu, tak si môžete urobiť čokoládový fondán (lava cake). Nie je tu iba recept, nájdete tu aj nutričné hodnoty, čo obsahuje tento dezert a aké má pozitívne účinky na zdravie.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme