Reklama
Reklama

Ak hľadáte zdravšie sladidlo, tak skúste práve kokosový sirup! Vhodný nie len na dezerty…

kokosovy sirup a kokosove mlieko

Kokosový olej určite poznáte a možno ho aj používate, ale vyskúšali ste už zdravšie sladidlo kokosový sirup??? Je to „miernejšie“ a zdravšie sladidlo, ako klasický cukor, skúste ho. Aké nutričné hodnoty má kokosový sirup, aké účinky má a ako a kam ho použiť???

O kokosovom sirupe

Kokos (lat. Cocos Nucifera) – čeľaď Arekovitá

Kokosový sirup je produktom z kokosovej palmy, veď z čoho iného 🙂 . Toto zdravšie sladidlo je vlastne z nektáru kokosových kvetov, ktoré sa potom zahusťuje. Kokosový sirup má sladkú chuť (po karameli), ale zároveň je aj zdravším sladidlom, pretože nespôsobuje také kolísanie hladiny cukru v krvi. Všetky kokosové produkty: strúhaný kokos, kokosový cukor, múka alebo kokosový olej majú mnohé pozitíva, výbornú chuť a sú aj plné účinných látok.

kokosove kusky s kokosovym sirupomČo obsahuje kokosový sirup látky?

Kokosový sirup síce obsahuje väčšinu sacharidov, keďže je to sladidlo, ale tieto sacharidy idú do krvi pomalšie a navyše obsahuje aj minerálne látky…

Sacharidy a minerálne látky.

Nutričná hodnota – kokosový sirup (100ml)

KJ–  1 302  Kcal – 310  Sacharidy– 75 g

Vápnik –  55 mg  Horčík – 10 mg

kokosovy sirup v sklenenej flasi

Účinky kokosového sirupu na zdravie

Aj keď je to sladidlo, tak určité zdravotné výhody má, aha aké…

  • Uvoľňuje sa do krvi postupne
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi
  • Odstraňuje chute na sladké
  • Pozitívny vplyv na nervový systém

Ak chcete vedieť, aké látky obsahuje kokosová múka a kokosové mlieko, ktoré účinky na zdravie majú, aké nutričné hodnoty majú a či sú pri chudnutí povolené, tak kliknite sem.

Použitie kokosového sirupu

Kokosový sirup slúži ako zdravšie sladidlo a môžete ho použiť do ovocných šalátov, smoothies nápojov, zmrzlinových dezertov, cereálií, jogurtu či tvarohu, na lievance alebo palacinky či do rôznych kaší, krémov alebo koláčov.

zmrzlina s ananasom, kokosom a orechmi

Recept na exotický dezert s kokosovým sirupom

Ak sa Vám zachcelo niečo sladké s nádychom exotiky, tak vyskúšajte tento jednoduchý dezert, ktorý máte hotový za chvíľu. Pochutnáte si.

Potrebujete: (na 1 porciu) 2 kopčeky vanilkovej zmrzliny, čerstvý alebo konzervovaný ananás (zdravší je čerstvý), pomleté mandle, trochu postrúhaného kokosu a kokosový sirup.

Príprava je veľmi jednoduchá. Do zmrzlinových pohárov si najskôr dajte zmrzlinu, potom na to pokrájaný ananás na menšie kúsky, posypte to strúhaným kokosom, mandľami a vrch jemne pokvapkajte kokosovým sirupom. S touto lahôdkou zabodujete!

UPOZORNENIE

Kokosový sirup kupujte v najvyššej kvalite to znamená 100% nektár z kokosových kvetov.

Kliknite pre zväčšenie

info obrazok kokosovy sirup

Ak chcete spoznať „tajomstvá“ kokosového cukru alebo palmového cukru, tak kliknite sem a niečo viac sa dozviete.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme