Reklama
Reklama

Sú tu 4 proteínové smoothies. Použite mlieko, jogurt, tvaroh, ovocie a…

smoothies s bananom a ovsene vlocky

Ak hľadáte smoothie, ktoré má vyšší objem bielkovín, tak ste ich práve našli a stačí si už iba vybrať… Vyberte si niektoré z týchto 4 luxusných, zdravých a výživných smoothies nápojov. Či už cvičíte, chudnete alebo „sa udržiavate“, bielkoviny sa hodia vždy, keďže podporujú trávenie, metabolizmus a kvalitu svalstva… Všetky tieto smoothies nápoje obsahujú laktózu. S týmito lahodnými smoothies nápojmi zabodujete zaručene aj u návštevy!

 1. Recept smoothie s tvarohom a malinami

Toto tvarohovo-malinové smoothie je výživným nápojom, ktorý môžete piť ako plnohodnotné raňajky, večeru alebo po cvičení. Ak ho chcete piť na desiatu alebo na olovrant, tak ho pite po 2 deci hotového nápoja.

Potrebujete: 100 g mäkký tvaroh, 15 ks čerstvé alebo mrazené maliny, 1 ks kivi, polovica banánu, 2 deci nízkotučného mlieka.

Umyté maliny vložte do smoothie mixéra, pridajte tvaroh, mlieko, očistené a umyté kivi, banán a rozmixujte na hladkú hmotu. Do tohto smoothie si môžete pridať aj mletú škoricu alebo vanilku (stred z vanilkového lusku.

maliny v kosiku

Recept smoothie s jogurtom a ananásom

Tento ananásovo-jogurtový nápoj je úžasnou, sladkou a zároveň zdravou možnosťou, ako dodať svojmu telu sacharidy a bielkoviny. Tento smoothie nápoj pite na raňajky, večeru alebo pred cvičením či inou fyzickou aktivitou.

Potrebujete: 1 koliesko čerstvého ananásu (2 – 3 cm hrubé), 150 g biely jogurt, 1 deci mlieka, 1 PL kokosu.

Očistený, umytý ananás (1 koliesko) si nakrájajte na menšie časti a vložte do mixéra. Pridajte jogurt, mlieko a rozmixujte do hladkej konzistencie. Hustotu smoothie nápoja si môžete korigovať mlieko.

ananas v celku prekrojeny

Recept smoothie vanilkové potešenie s mliekom

Toto smoothie je vanilkovým pohladením chute a Vašej duše… Keď budete mať pochmúrnu náladu, alebo si budete chcieť po cvičení urobiť radosť a zamlsať si, tak si určite urobte toto zdravé a chutné smoothie, ktoré má vitamíny a hlavne aj bielkoviny.

Potrebujete: 1 banán, polovicu vanilkového lusku (struku), 3 deci mlieka, 1 PL pomletých mandlí, 1 PL ovsených vločiek.

Očistený banán vložte do mixéra, pridajte mlieko, mandle, ovsené vločky. Vanilkový lusk rozpoľte a vyberte z neho ostrím noža jeho vanilkový stred, ten tiež pridajte do smoothie mixéra. Všetko dôkladne rozmixujte a môžete nalievať.

vanilkove lusky a vanilkovy kvet

Recept smoothie s jogurtom, mliekom a gaštanovým pyré

Tento smoothie nápoj je luxusným zážitkom vďaka gaštanovému pyré a horkej čokoláde. Tento smoothie nápoj má trochu viac energie, ale raz za čas si s ním určite urobte radosť. Vždy je lepším variantom tento smoothie nápoj, ako keksík…. Keď čakáte návštevu a chcete pripraviť niečo rýchle a zároveň luxusné, tak môžete pripraviť tento smoothie nápoj a budete mať „vyhraté“.

Potrebujete: 100 g gaštanové pyré, 100 g bieleho jogurtu, 2,5 deci mlieka (kravské alebo rastlinné…), 5 ks čerstvé jahody, postrúhaná horká čokoláda alebo čokoládové hoblinky.

dezert s gastanovym pyre

Gaštanové pyré, mlieko a jogurt dajte do smoothie mixéra a rozmixujte na hladkú hmotu. Keď ho rozlejete do pohárov, tak na smoothie posypte postrúhanou čokoládou a na okraj pohára dajte umyté a prepolené čerstvé jahody. S takýmto chutným smoothie koktailom zabodujete u každého…

Čo tak vyskúšať niektorý z troch receptov na jedlá z gaštanového pyré??? Ulahodíte si určite!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme