Reklama
Reklama

Smoothie z kiwi ovocia – lahoda!

kiwi smoothie

Chuť zdravia a leta Vás osviežia a pohladia… Nechajte sa uniesť chuťou exotiky, ktorá sa v zdravom kiwi nachádza. Pripravte si výživné a zároveň ľahké smoothie nápoje z kiwi. Vysoký obsah účinných látok v týchto nápojoch Vás naplní zdravím ale zároveň nižšia kalorická hodnota pomôže aj s prípadným chutnutím.

Recept jahodové kiwi smoothie

Toto smoothie si viete prispôsobiť podľa vlastnej chuti, základný recept je nasledovný. Toto kiwi smoothie si môžete dopriať na raňajky, desiatu alebo na večeru.

jahodaPotrebujete: 3 deci polotučné mlieko, 2 ks kiwi, 6 ks jahody, polovicu banánu, 0,5 KL mletej škorice

Očistené a umyté kiwi vložte do mixéra spolu s mliekom, škoricou, umytými jahodami a ošúpaným banánom. Celú hmotu dokonale rozmixujte na hladkú hmotu a môžete piť.

Recept jogurtové kiwi smoothie

Tento kiwi smoothie nápoj je hustejšej konzistencie, je trochu výživnejší a preto sa hodí po cvičení, po väčšej fyzickej aktivite alebo na miesto raňajok či večere.

kivi kiwi

Potrebujete: 2,5 deci bieleho jogurtu (alebo kefír), 4 ks kiwi, 1 PL vlašské orechy

Očistené a umyté kiwi vložte do jogurtu, pridajte orechy a vymixujte na hladkú hmotu.

Recept na kivi, ktoré Vás zasýti

Toto kivi je vhodné ako zdravšia večera alebo raňajky. Obsahuje dostatok vlákniny, tukov a vitamínov. Tento nápoj Vás zasýti a dodá živiny. Tento kivi nápoje je bez laktózy.

smoothie kivi banan orechy

Potrebujete: 3 deci vody, 1 ks banán, 4 ks kivi, 1 PL mleté lieskové orechy (alebo vlašské) a 1 PL mleté otruby.

Ošúpaný banán pokrájajte na menšie časti a vložte do mixéra. Potom si očistite kivi a umyté kivi pridajte do mixéra. Prisypte orechy, otruby a vodu a dôkladne vymixujte na hladkú “kašu”, ak by sa Vám smoothie nápoj zdal veľmi hustý, pridajte viac vody.

Recept zelené kiwi smoothie

Tento bezlaktózový smoothie nápoj je vhodný počas letných horúcich dní, počas fázy chudnutia alebo počas očistnej kúry. Neobsahuje laktózu ani lepok, takže je vhodný pre Celiatikov a aj ľudí s intoleranciou laktózy.

uhorka

Potrebujete: 1 ks šalátová uhorka, 6 ks kiwi, 1 ČL limetkovej šťavy, 1 – 2 deci vody na rozriedenie

Očistenú uhorku a kiwi vložte do mixéra, pridajte šťavu z limetky a rozmixujte na hmotu. Keď smoothie domixujete, tak podľa hustoty smoothie môžete priliať vodu a vymixovať, až kým nebude hustota smoothie presne podľa Vašej chuti.

Chutný a zdravý kiwi smoothie. Nezabudnite na silu samotného kiwi

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme