Reklama
Reklama

3 výborné recepty na uhorkové smoothies nápoje!

uhorkové smoothies

Šalátová uhorka je ľahká a zdravá zelenina, ktorá sa hodí predovšetkým do šalátov, ale pozor!… Šalátovú uhorku môžete použiť aj na zdravé a ľahké smoothies nápoje, ktoré Vám podporia zdravie, krásu a celkovú pohodu! Nechajte sa zlákať niektorým z týchto troch receptov na uhorkové smoothies nápoje. Fádnejšiu chuť uhorky osviežite jablkom, banánom, zelerom, paradajkami alebo hruškou. Ulahoďte si s uhorkovými smoothies nápojmi… Všetky tieto recepty sú bez laktózy (bez mliečnych produktov) ale pokojne si do nich môžete pridať kravské alebo rastlinné mlieko.

Recept uhorkové smoothie so zelerom a jablkom

Toto ľahké uhorkové smoothie môžete piť na desiatu, olovrant alebo na ľahkú večeru počas chudnutia alebo počas detoxikačnej kúry. Toto uhorkové smoothie obsahuje vitamíny, vlákninu, minerály a antioxidanty, ktoré dobre prečistia Vaše telo a aj trávenie.

Potrebujete: pol šalátovej uhorky, 2 jablká a 50 g zeleru (buľva, nie stopkový), voda, 1 ČL limetkovej šťavy.

Očistenú šalátovú uhorku si pokrájajte na menšie časti a vložte do mixéra. Očistené jablká zbvate šupy a jadrovníka, pokrájajte na menšie časti a hoďte tiež do mixéra. Zeler zbavte tiež šupky a pokrájajte na menšie kúsky, dajte do mixéra. Pridajte vodu, limetkovú šťavu a dobre rozmixujte.

Recept uhorkové smoothie s hruškou

Toto zelené uhorkové smoothies je chutnou a osviežujúcou formou na desiatu alebo olovrant. Tento nápoj je vhodný aj počas detoxikačných kúr, vďaka obsahu účinných látok zo zázvoru, špenátu a ostatných „vecí“.

smoothie - spenat, uhorka citron, jablko petrzlen, mata

Potrebujete: pol šalátovej uhorky, 1 ks hrušku, 10 listov špenátu, 1 cm koreňa zázvoru, 1 ČL citrónovej šťavy.

Očistenú šalátovú uhorku si pokrájajte na menšie kúsky a vložte do mixéra. Očistenú, dozretú (mäkkú) hrušku pokrájajte na menšie časti. Umyté listy šalátu tiež vložte do mixéra, pridajte zázvor, citrónovú šťavu, zalejte to vodou a vymixujte.

Recept uhorkové smoothie s banánom a paradajkami

Toto smoothies je kombináciou sladkej chuti a osvieženia. Vhodné počas chudnutia a aj detoxikačnej kúry.

uhorkove smoothie s bananom

Potrebujete: šalátovú uhorku, 1 ks väčšiu paradajku, 1 banán, voda, 0,5 KL mletej škorice.

Očistenú šalátovú uhorku si nakrájajte do mixéra a pridajte umytú paradajku (pokrájanú). Očistený banán vložte tiež do mixéra, pridajte mletú škoricu, zalejte vodou a vymixujte na hladkú hmotu. Toto uhorkové smoothies môžete piť aj na desiatu alebo na olovrant.

Šalátová uhorka je ľahkou zeleninou, ktorá má aj mnohé pozitívne účinky na náš organizmus, aké…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme