Reklama
Reklama

Tvárová gymnastika – trend pre peknú pokožku

žena cvičí tzv tvárovú gymnastiku

Áno, správna starostlivosť o pleť kvalitnými kozmetickými prípravkami výrazne zlepšuje vzhľad i kvalitu pleti.

Ale počuli ste už o tvárovej gymnastike? Stáva sa hitom najmä pre výsledky, ktoré s ňou dosiahnete. Dôležité je však vybrať si to správne cvičenie.

Tvárová gymnastika, cvičenie, jóga – všetko rovnaké alebo každé iné? Všetky sľubujú, že sa zbavíte dvojitej brady, vrások, omladnete. Je to ale skutočne pravda?

Téma tvárovej gymnastiky, tvárového cvičenia či jógy je v súčasnosti stále populárnejšia. Najbohatším zdrojom informácií je internet. Pri prehľadávaní stránok a sledovaní videí, ale nachádzame obrovské množstvo rôznych cvikov, rád a mýtov.. Čo je pravda a čo nie? Urobili sme si pre vás malý prieskum.

Na akom princípe je cvičenie založené?

Tvárová gymnastika/ cvičenie alebo jóga je vedomé a cielené posilňovanie svalov na tvári a krku.  Ochabnuté svaly sa vďaka posilňovaniu obnovia. Svaly sa prekrvia, začnú rásť a vytláčať smerom von aj hlboké vrásky, ktoré môžu siahať až do podkožnej vrstvy.

Vrásky sa vďaka cvičeniu zjemnia a časom zmiznú. Keďže kosti, svaly aj pokožka sú navzájom prepojené, tvárové cvičenie blahodárne vplýva na všetko. Pokožka sa omladí, spevnie, svaly narastú a kosti tiež prestanú atrofovať. Výsledkom sú plné kontúry a výrazné črty aj v staršom veku. Tvárová gymnastika je totiž nie len preventívna, ale aj korektívna. V podstate je jedno kedy začnete cvičiť. Samozrejme, čím skôr tým lepšiš a vráskam sa vyhnete úplne. Nebudete musieť siahať po botoxe, kyseline hyalurónovej, či faceliftingu a podobne. Čiže tri názvy pre rovnakú činnosť. Jóga je trošku pomalšia, viac relaxačná, gymnastika/ cvičenie zase dynamickejšie. No princíp je ten istý. Záleží na vás, čo vám viac vyhovuje.

koža - prierez pokožky

Načo dávať pozor?

Za dôležité však pokladáme dbať na správny výber programu tvárového cvičenia a robiť ho správne. Sú cviky a cviky. Niektoré účinnejšie ako iné. Avšak správna inštruktáž je základ. Treba byť proste informovaný o všetkých drobnostiach. Podľa nášho názoru a logiky však nie je dobré cvičiť dlhodobo iba problémové partie. Môžete si vytvoriť nerovnomernú štruktúru svalov na tvári a krku. Je to presne ako keď posilňujete telo – ak posilňujete iba hornú časť, vaše telo vyzerá zvláštne, komicky.

Tvárové cvičenie nie je nebezpečné. Ak máte správny program, cvičíte správne a  všetky svaly na tvári a krku, účinky sú viditeľné. Tiež neznamená, že musíte posilňovať hodinu aj viac ako vo fitku. Na tvári a krku sú svaly omnoho kratšie, menšie ako na zbytku tela. Preto ak máte dobrý, ucelený program, stačí cvičiť 15 minút, 3x do týždňa.

Kvalitné kurzy nájdete už aj na Slovensku

Už aj na Slovensku existujú rôzne ucelené programy cvičení, ktoré sa snažia prispôsobiť potrebám klientov. Je tu niekoľko lektoriek tvárovej gymnastiky, ktoré vás naučia správne cvičiť. Cvičiť však treba pravidelne. Stačí si len vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.

Cenovo veľmi dostupné

Cenovo je aj najdrahší kurz tvárového cvičenia/ gymnastiky o dosť lacnejší ako jedna výplň kyseliny hyalurónovej, ktorá sa zhruba po roku vstrebe. Z dlhodobého hľadiska je cvičenie bezpečné. Nenašli sme žiadne zmienky o škodlivosti na svaly alebo pokožku, skôr naopak.

Vždy budú existovať dve skupiny ľudí – ktorí cvičia a ktorí nie. Ak nemáte vzťah k pohybu, pravdepodobne uprednostníte zákroky s okamžitým výsledkom. Mínusy sú však vysoká cena, neurčitý výsledok používania z dlhodobého hľadiska a atrofia svalov, ktoré sa nepoužívajú.

Pokiaľ sa rozhodnete pre tvárové cvičenie, pár dní si na výsledky počkáte, no omladenie je prirodzené. Nestratíte mimiku, nezmenia sa vám črty tváre a pokožka bude pružnejšia. Finančne vás to nezruinuje. Kurzy sú poväčšine jednorázové. Keď sa raz naučíte cvičiť, je to investícia do konca života.

My v redakcii milujeme pohyb a zdravý životný štýl. Tvárovému cvičeniu dávame zelenú.

Zdroj: www.tvarovecvicenie.sk

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme