Reklama
Reklama

Masky a rady na problémové vlasy…

žena s dlhými kučeravými vlasmi, problémy s vlasmi

Ak Vás trápia mastné, suché alebo lámavé vlasy, tak sú tu pre Vás pripravené tieto 3 masky a rady, ako sa dá poradiť s „neposednými“ vlasmi… Tieto “prírodné” a bežne dostupné potraviny Vám môžu ľahko pomôcť so suchými, nezdravými alebo mastnými vlasmi. Pozrite sa do kuchyne a pripravte si niektorý z týchto receptov na Vaše vlasy.

Kokosovo-olivovo-citrónová kúra na vlasy – recept

Táto výživná maska napraví suché alebo lámajúce sa vlasy, pomôžte im touto kúrou. Túto kúru si robte pri silne poškodených vlasoch jeden krát do týždňa. Čoskoro by malo byť po probléme.

Potrebujete: 2 PL kokosového oleja, 2 PL olivového oleja, 1 PL citrónovej šťavy, mixér.

kokosove kusky s kokosovym sirupom

Do mixéra vložte kokosový, olivový olej, citrónovú šťavu a dobre to rozmixujte na hladkú kašu. Túto hmotu si nanášajte na suchú pokožku vlasov a keď máte suché vlasy, tak na celú dĺžku vlasov. Túto kúru nechajte pôsobiť 20 – 35 minút a potom vlasy umyte a nechajte prirodzene vyschnúť. Vlasy nesušte fénom.

Všetky informácie o kokosovom a olivovom oleji nájdete tu, kliknite sem a dočítate sa všetko podstatné o týchto prospešných olejoch olivový kokosový olej.

Vajíčková kúra na vlasy

Táto vajíčková kúra slúži na vypadávajúce a suché vlasy. Dodajte im výživu a Vaše vlasy „ožijú“!

ricínový olej vo fľaši a semená ricínu

Potrebujete: 3 žĺtka, 2 ČL ricínového oleja, 2 PL tvarohu (kvôli hustote hmoty).

Žĺtka, ricínový olej a tvaroh vymiešajte do hladkej hmoty. Túto hmotu si potom aplikujte na pokožku vlasov, podobne ako keď si farbíte vlasy. Zabaľte potom hlavu do uteráka a nechajte pôsobiť 1 – 10 hodín. Pokojne s touto maskou môžete aj spať, ale dobre to zaistite, aby sa hmota nedostala na posteľné prádlo. Potom vlasy umyte a nechajte prirodzene vyschnúť.

Všetko o ricínovom oleji je tu, čo obsahuje, aké má vplyvy na zdravie, použitie a… – kliknite sem

Jablčný ocot nie len pre chudšiu postavu – recept na vlasy

Vďaka jablčnému octu si nie len zlepšíte svoju postavu (pri chudnutí), ale vylepšíte si aj kvalitu Vašich vlasov. Vďaka tejto kúre si osviežite svoje vlasy a dodáte im lesk, ktorý ešte nezažili! Žiarivé a krásne vlasy môžu byť Vaše.

jablkovy dzus a jablkova stava

Potrebujete: 5 PL jablčného octu, 0,5 litra vody.

Tieto suroviny si upravte podľa dĺžky vlasov, ak sú krátke, tak stačí polovičná dávka. Príprava je veľmi jednoduchá. Zmiešajte jablčný ocot s vodou a po umytí vlasov ich opláchnite touto tekutinou.

Všetky informácie o jablčnom octe nájdete tu, aké látky obsahuje, aký má skutočný vplyv na organizmus,ako používať jablčný ocot a je tu aj recept na domáci jablčný ocot  – kliknite sem

Rady čo robiť, aby boli vlasy zdravé

Tieto rady nie je vôbec ťažké dať do praxe a efekt na vlasy bude lepší, vlasy si zaslúžia Vašu starostlivosť…

Pri robení masky na vlasy používajte suroviny izbovej teploty – tak ako pri varení či pečení je najlepšie používať letné suroviny, teda izbovej teploty, tak aj pri robení masky na vlasy je to najlepšie, suroviny sa lepšie spoja.

Vlasy umývajte vlažnou vodou – pri umývaní vlasov alebo oplachovaní po kúre je vhodné vlasy vždy dôkladné umyť letnou (vlažnou) vodou. Studená ale aj naopak horúca vody ničí kvalitu vlasov.

mladá žena si drží vlasy - má ich rozštiepené a nezdravé

Nepoužívať fén ani žehličku – najlepšie urobíte, ak fén alebo žehličku na vlasy nebudete vôbec používať. Fén a taktiež žehlička vysušujú vlas a nemajú blahodarný vplyv na kvalitu vlasov. Dlhodobým používaním týchto pomôcok si môžete poškodiť vlas. Fén a žehličku používajte len vo výnimočných prípadoch, maximálne 1 krát do mesiaca, keď sa vyskytne nejaká príležitosť.

Vlasy češte až suché – určite ste si všimli, že keď ste si česali vlasy mokré, tak Vám vypadlo oveľa viac, ako keď ste si vlasy česali suché. Nechajte vlasy prirodzene vyschnúť a až potom ich rozčesávajte. Prípadne na mokré vlasy použite nejaký sprej, ktorý ich pomôže lepšie rozčesať, keď sa Vám nechce čakať.

Ak Vás trápia mastné, suché alebo riedke vlasy, tak kliknite sem – nájdete tu recepty

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme