Reklama

Masky a rady, ktoré si poradia s problémovými vlasmi…

žena s dlhými kučeravými vlasmi, problémy s vlasmi

Ak Vás trápia mastné, suché alebo lámavé vlasy, tak sú tu pre Vás pripravené tieto masky a rady, ako sa dá poradiť s „neposednými“ vlasmi… Tieto prírodné a bežne dostupné potraviny Vám môžu ľahko pomôcť.

Kokosovo-olivovo-citrónová kúra na vlasy – recept

Táto výživná maska napraví suché alebo lámajúce sa vlasy, pomôžte im touto kúrou. Túto kúru si robte pri silne poškodených vlasoch jeden krát do týždňa. Čoskoro by malo byť po probléme.

Potrebujete: 2 PL kokosového oleja, 2 PL olivového oleja, 1 PL citrónovej šťavy, mixér.

Do mixéra vložte kokosový, olivový olej, citrónovú šťavu a dobre to rozmixujte na hladkú kašu. Túto hmotu si nanášajte na suchú pokožku vlasov a keď máte suché vlasy, tak na celú dĺžku vlasov. Túto kúru nechajte pôsobiť 20 – 35 minút a potom vlasy umyte a nechajte prirodzene vyschnúť. Vlasy nesušte fénom.

Všetky informácie nájdete tu, kliknite sem – olivový kokosový olej

Vajíčková kúra na vlasy

Táto vajíčková kúra slúži na vypadávajúce a suché vlasy. Dodajte im výživu a Vaše vlasy „ožijú“!

Potrebujete: 3 žĺtka, 2 ČL ricínového oleja, 2 PL tvarohu (kvôli hustote hmoty).

Žĺtka, ricínový olej a tvaroh vymiešajte do hladkej hmoty. Túto hmotu si potom aplikujte na pokožku vlasov, podobne ako keď si farbíte vlasy. Zabaľte potom hlavu do uteráka a nechajte pôsobiť 1 – 10 hodín. Pokojne s touto maskou môžete aj spať, ale dobre to zaistite, aby sa hmota nedostala na posteľné prádlo. Potom vlasy umyte a nechajte prirodzene vyschnúť.

ricínový olej vo fľaši a semená ricínu

Všetko o ricínovom oleji je tu – kliknite sem

Jablčný ocot nie len pre chudšiu postavu – recept na vlasy

Vďaka jablčnému octu si nie len zlepšíte svoju postavu (pri chudnutí), ale vylepšíte si aj kvalitu Vašich vlasov. Vďaka tejto kúre si osviežite svoje vlasy a dodáte im lesk, ktorý ešte nezažili! Žiarivé a krásne vlasy môžu byť Vaše.

Potrebujete: 5 PL jablčného octu, 0,5 litra vody.

Tieto suroviny si upravte podľa dĺžky vlasov, ak sú krátke, tak stačí polovičná dávka. Príprava je veľmi jednoduchá. Zmiešajte jablčný ocot s vodou a po umytí vlasov ich opláchnite touto tekutinou.

Všetky informácie o jablčnom octe nájdete tu – kliknite sem

Rady čo robiť, aby boli vlasy zdravé

Tieto rady nie je vôbec ťažké dať do praxe a efekt na vlasy bude lepší, vlasy si zaslúžia Vašu starostlivosť…

Pri robení masky na vlasy používajte suroviny izbovej teploty – tak ako pri varení či pečení je najlepšie používať letné suroviny, teda izbovej teploty, tak aj pri robení masky na vlasy je to najlepšie, suroviny sa lepšie spoja.

Vlasy umývajte vlažnou vodou – pri umývaní vlasov alebo oplachovaní po kúre je vhodné vlasy vždy dôkladné umyť letnou (vlažnou) vodou. Studená ale aj naopak horúca vody ničí kvalitu vlasov.

mladá žena si drží vlasy - má ich rozštiepené a nezdravé

Nepoužívať fén ani žehličku – najlepšie urobíte, ak fén alebo žehličku na vlasy nebudete vôbec používať. Fén a taktiež žehlička vysušujú vlas a nemajú blahodarný vplyv na kvalitu vlasov. Dlhodobým používaním týchto pomôcok si môžete poškodiť vlas. Fén a žehličku používajte len vo výnimočných prípadoch, maximálne 1 krát do mesiaca, keď sa vyskytne nejaká príležitosť.

Vlasy češte až suché – určite ste si všimli, že keď ste si česali vlasy mokré, tak Vám vypadlo oveľa viac, ako keď ste si vlasy česali suché. Nechajte vlasy prirodzene vyschnúť a až potom ich rozčesávajte. Prípadne na mokré vlasy použite nejaký sprej, ktorý ich pomôže lepšie rozčesať, keď sa Vám nechce čakať.

Ak Vás trápia mastné, suché alebo riedke vlasy, tak kliknite sem – nájdete tu recepty

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme