Reklama
Reklama

Nie je víno ako víno, spoznajte tieto: arónia víno, železité a žalúdočné víno…

červené a biele fľaše na víno medzi listami viniča

Vedeli ste, že niektoré vína sa vyrábajú aj z iných surovín ako z hrozna? Tieto 3 zdravé vína pomáhajú v mnohých smeroch nášmu zdraviu… Ak Vás trápi nervozita, nedostatok železa, bolesti žalúdka, vredy, plynatosť alebo bolesti hlavy, tak si vyberte niektoré z týchto vín a za krátku dobu by malo byť po probléme.

Arónia víno

Názov už napovedané pôvod tohto vína, nie je z hrozna… Aróniové víno sa vyrába z plodov arónie čiernoplodej a patrí ku najkvalitnejším vínam vôbec. Toto víno má okolo 15 % alkoholu. Aróniové víno je skutočne extra zdravým druhom vína, pretože arónia obsahuje cenné látky. Plody arónie obsahujú sacharidy, tuk, vlákninu, antioxidanty, antokyány (farbivo a antioxidanty), kyseliny, bór, vápnik, železo, horčík, draslík, zinok, mangán, jód, Vitamíny A, B, C, E, K a P a to už je čo povedať.

Aróniové víno sa hodí počas menopauzy, eliminuje prejavy menopauzy, podporuje činnosť štítnej žľazy, ustaľuje hormóny, podporuje a prečisťuje cievy, eliminuje vysoký cholesterol, upravuje krvný tlak, mierne riedi krv, takže zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Aróniové víno sa doporučuje piť pri rôznych problémoch 2 – 5 krát do týždňa, po 1 – 2 deci.

červené víno tečie z fľaše do poháraKliknite sem a dozviete sa všetko o rastline arónia čiernoplodá.

Železité víno (Maltoferrochin)

Železité víno obsahuje vyšší podiel železa a preto je vhodné na mnohé zdravotné problémy. Železité víno sa pripravuje z výťažkov kôry tropickej rastliny chinínovníka lekárskeho. Železité víno sa zvykne označovať aj Maltoferrochin a viete si ho zakúpiť aj v lekárni. Železité víno má okolo 12% alkoholu. Železité víno najviac pomáha pri oslabení imunity, organizmu (choroba, operácia, únava), nedostatku železa, červených krviniek, pri nedostatku energie, únave, slabosti, bolestiach hlavy, nervozite, poruchách spánku. Doporučená denná dávka železitého vína pri zdravotných problémoch je 0,5 – maximálne 1 deci.

Kliknite pre zväčšenie

Info obrázok zdravé vína

Žalúdočné víno (Condurango)

Áno, žalúdočné víno je predovšetkým pomocníkom tráveniu. Žalúdočné víno Condurango nie je klasické víno z hrozna, ale je z rastliny Kondurango. Rastlina kondurango je tropická rastlina z južnej Ameriky, z ktorej je najzdravšou častou jej kôra. Výťažok z kôry konduranga je hlavnou „prísadou“ tohto vína. Žalúdočné víno sa menuje aj Condurango, tento názov je aj účinná látka, ktorá robí z tohto sladového vína, veľkú pomoc zdraviu. Žalúdočné víno má okolo 11% alkoholu. Toto víno sa skladuje v dubových sudoch niekoľko mesiacov, vďaka ktorým získava ten správny buket. Žalúdočné víno Condurango sa hodí pri nechutenstve, bolestiach brucha, žalúdočných vredoch, podráždenom žalúdku, plynatosti alebo pri inom probléme s trávením. Žalúdočné víno sa doporučuje piť pri zdravotných problémoch 1 – 3 krát denne po 0,5 deci.

Pohárik bieleho a červeného vína

Kliknite sem a môžete sa dočítať niečo viac o klasickom hroznovom víne, ktoré ma taktiež zdravotné pozitíva (pri rozumnej konzumácii).

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme