Reklama
Reklama

Prečistenie obličiek, ako na to???

prečistenie obličiek

Obličky sú naším „filtrom“, ktorý nás prečisťuje od všetkého zlého… Obličky sú párový orgán, cez ktorý sa čistí naša krv a aj ostatné telesné tekutiny a keď nie sú obličky v dobrom stave, tak ani zdravie nemôže byť dobré… Kvalita stravy a pitného režimu majú najväčší vplyv na zdravie tohto dôležitého orgánu. Máte kvalitné ľahké stravovanie, dokonalý pitný režim??? Ak ste odpovedali áno, tak Vaše obličky by mali byť v poriadku, ale asi väčšina z Vás odpovedala nie a to je presne výzva na prečistenie našich obličiek, bez ktorých by sme nemohli byť zdravý. Ochráňte v čas tento orgán a bude Vám „hej“…

Funkcia obličiek

Naše obličky sa starajú o veľmi dôležité úlohy v našom tele. Nie len že prečisťujú krv a iné tekutiny v tele od toxínov a škodlivých látok, ale navyše zabezpečujú aj normálne pH v organizme, regulujú vodu v tele a zúčastňujú sa aj na tvorbe červených krviniek.

Najčastejšie ochorenia obličiek

Obličkové kamene – táto choroba vzniká kvôli nedostatočnej funkcii obličiek, pretože sa nadbytočný vápnik nedokáže z tela vylúčiť a tak sa ukladá na tomto orgáne. Tento problém sa dá vyriešiť jedine zvýšením funkčnosti tohto orgánu a potom sa bude aj vápnik dostávať z tela von.

Anémia – áno s obličkami súvisí aj tvorba červených krviniek a ak sú obličky „zanesené“, tak nemôžu pomáhať tejto funkcii.

Znížená funkcia obličiek sa zvykne prejavovať aj bielymi fľakmi na nechtoch, vypadávaním vlasov, lupinami, suchou pokožkou, migrénami, zavodnením (opuchom v dôsledku nadmerného zavodňovania) alebo dokonca aj vysokým krvným tlakom.

obličky

Čím prečistiť obličky?

Aby naše obličky boli „čisté“ a fungovali na čo najviac percent, tak je dobré ich sem-tam podporiť niektorými z týchto tipov…

Voda – voda (čistá) by mala byť základom každého dňa a u každého, pretože aj my sa skladáme z väčšiny iba z vody. Ak sa radíte k tým ľuďom, ktorý tvrdia, že im voda nechutí, tak tu môže byť problém a to nie len z Vašimi obličkami. Naučte sa piť túto tekutinu, ktorú tak potrebujeme a Vyše telo a to aj obličky budú lepšie prečistené. Ak Vám nechutí voda, tak si do nej pridávajte pár kvapiek citrónovej, limetkovej, mandarinkovej, pomarančovej alebo inej šťavy z čerstvého ovocia, v žiadnom prípade nie kupovaný sirup! To si iba zvýšite kalorický príjem a „pobláznite“ glykemický index.

Morské riasy – silná kombinácia vitamínov (A, B, C, E, K), minerálov, chlorofylu, betakaroténu, luteínu, cholínu, biotínu a iných látok zabezpečujú dokonalé a pevné zdravie celého tela. Vďaka morským riasam si detoxikujete telo od toxínov, zlepšíte funkciu štítnej žľazy, upravíte cholesterol, krvný tlak, eliminujete aj množstvo ťažkých kovov v tele, ktoré zaťažujú aj naše obličky.

Goji bobule (kustovnica čínska) – vitamíny A, B, C, E, silné antioxidanty, minerály, aminokyseliny, betakarotén a ešte iné účinné látky robia z týchto bobúľ silného pomocníka nie len pre zdravé a silné obličky, ale aj zdravý imunitný systém, trávenie, vylučovanie, pokožku, dýchacie cesty a vôbec skoro na zdravé celé telo. Konzumujte sušené alebo čerstvé goji bobule a Vaše zdravie sa čoskoro zlepší. Goji si môžete zakúpiť aj v tabletovej či práškovej forme, ale tu Vám množstvo účinných látok nezaručím…

Celá škorica – škorica má antiseptické a močopudné účinky a navyše dobre chutí. Dajte si variť do menšieho hrnca celú škoricu s 3 deci vody a varte to celé 17 – 20 minút. Potom tento „čaj“ môžete osladiť stéviou cukrovou alebo 0,5 ČL medu a vypite. Tento odvar podporí Vaše obličky a prečistí ich. Ak nemáte celú škoricu, tak si do čaju, kávy, smoothies nápojov, koktailov, džúsov (domácich) pridávajte 1 KL mletej škorice. Nie škoricový cukor!

Praslička roľnážihľava dvojdomá – žihľava a praslička roľná majú močopudné účinky pričom aj detoxikujú organizmus a zlepšujú celkovú funkciu močových ciest a obličiek. Dajte si žihľavovú alebo prasličkovú kúru a tento dôležitý orgán by mal fungovať lepšie. Prasličkový čaj si pripravíte tak, že 2 ČL usušenej prasličky zalejete 2,5 deci vody do menšieho hrnca a túto „zmes“ budete variť po zovretí vody na miernom ohni 7 minút. Potom tento odvar nechajte ešte 10 minút „lúhovať“ prasličku sceďte a teplé vypite. Tento čaj pite 1 – 2 krát denne.

Obličky dostávajú každý deň poriadne zabrať kvôli kvalite stravovania a životnému rytmu, tak prečo im nedopriať niečo čo ich podporí??? Starajte sa o svoje obličky…

 Nezabúdajte aj na Vašu pečeň, ktorá je tiež dôležitá. Ako prečistiť pečeň???

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme