Reklama

Jablkový koláč – zdravší a chutný koláč

jablkový koláč

Keď si v spomenieme na jablkový koláč, tak sa nám asi všetkým vybaví babkin jablkový koláč. Bezstarostné detstvo a tento chutný, šťavnatý koláč… Prečo si nedopriať tento pocit aj dnes???

Jablkový koláč je chutný pokrm z hlavnej potraviny – jabĺk. Jablkový koláč má nižšiu energetickú hodnotu, ako bežné koláče či torty a preto je povoleným „dopingom“ aj pre chudnúcich ľudí.

Aj tu platí, všetko s mierou! Tento koláč má veľkú históriu hlavne v Amerike. Tam je to do dnes „národné jedlo“. Keď sa dostal ku nám do Európy, tak si našiel veľkú obľubu u bežných ľudí. Príprava jablčníka nie je zložitá a ani náročná na rôzne potrebné ingrediencie. Keď si v spomenieme na jablkový koláč, tak sa nám asi všetkým vybaví babkin jablkový koláč. Bezstarostné detstvo a tento chutný, šťavnatý koláč… Prečo si nedopriať tento pocit aj dnes???

Druhy Jablkového koláča                                      

  1. Pečený
  2. Nepečený

Čo obsahuje Jablkový koláč?

Bielkoviny, sacharidy, tuk, vláknina, draslík, sodík, vápnik, železo, horčík, fosfor, zinok, meď, mangán, selén, kyselinu pantoténovú, kyselinu listovú, vitamín A, B a C

Výhody Jablkového koláča

  • Nižšia energetická hodnota
  • Rýchle dodanie energie do krvi
  • Obsahuje vlákninu – podporuje trávenie a vyprázdňovanie
  • Zaženie chute na sladké
  • Vhodný aj v tehotenstve

Nutričná hodnota – jablkový koláč (100g)

KJ–1071  Kcal–255  Bielkoviny–3 g  Sacharidy–35 g

Vláknina–1,5 g  Tuk – 10 g

Jablkový koláč obsahuje minerály – 100 g

Železo 1 mg Zinok 0,3 mg
Vápnik 8 mg Selén 8 ug
Horčík 7,5 mg Meď 0,2 mg
Fosfor 30 mg Mangán 0,3 mg
Draslík 81 mg

Jablkový koláč obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamín A 60 IU Vitamín C 2 mg
Vitamín B1 0,15 mg Kyselina pantoténová 0,1 mg
Vitamín B2 0,2 mg Kyselina listová 25 ug
Vitamín B3 1,4 mg

Green apple with stethoscope on white

Jablkový koláč a chudnutie

Jablkový koláč má nižšiu energetickú hodnotu ako iné krémové koláče či torty. Pri chudnutí však treba byť opatrní a jablkový koláč treba jesť s rozumom. Odporúčam jesť jablkový koláč jeden, maximálne dvakrát do mesiaca. Jablkový koláč doobeda, stihnete počas dňa celý spáliť (jeho energiu). Netreba zabúdať, že aj keď má nižšiu energetickú hodnotu ako iné koláče či zákusky, treba ho jesť výnimočne, pretože aj takýto koláč a jeho bezhlavé jedenie Vám môže prekaziť celé chudnutie

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme