Reklama
Reklama

Sú tu 3 recepty na chia nanuky, mňam!

domáci chia nanuk s malinami

Chcete si zamaškrtiť ale neviete čo sa z chia semienok dá urobiť? Osviežte sa týmito lahodnými receptami! Tieto 3 recepty môžete konzumovať počas chudnutia a aj počas udržiavania. Je to chutné maškrtenie ideálne na leto!

O chia semienkach

Chia semienka sú veľmi zdravým doplnkom plným všetkého čo naše telo potrebuje. Vysoká dávka vápnika, vitamínov B, C, fosforu, zinku, bielkovín a dobrého tuku… Chia semienka vedia veľmi rýchlo zlepšiť mnohé zdravotné komplikácie. Užívanie chia semienok by malo byť na pravidelnej báze, pokiaľ Vám záleží na svojom zdravý a svojimi zdravotnými pozitívami Vás tento druh semienok oslovil

Všetky informácie o chia semienkach nájdete tu – kliknite sem

Recepty chia nanuky

slovo chia zlozene zo semien chia

Recept na chia nanuk s marhuľami a nektárinkou

Potrebujete: 300 ml kokosové mlieko, 40 g chia semienok, 2 ks marhule, 2 ks nektárinky alebo broskyne, formičky na nanuky a misku.

Do misky dajte kokosové mlieko a chia semienka, nechajte ich „napučať“ 25 minút pri izbovej teplote. Potom si vo vyššom pohári rozmixujete na kašu nektárinky a marhule, pred tým nezabudnite vybrať kôstky J. Do napučaných chia semienok s kokosovým mliekom vložte túto ovocnú kašu a jemne premiešajte. Hmotu rozdeľte do nádobiek na nanuky alebo do jogurtových kelímkov. Vložte do mrazničky aspoň na 1,5 hodiny

Recept na chia jahodový nanuk

Potrebujete: 380 ml plnotučné mlieko (kravské), 50 g chia semienok, 1 menší alebo pol banánu, 15 ks jahody a formičky na nanuky, alebo umyté jogurtové kelímky a paličky z nanukov, ak máte radi sladké tak 1 ČL med alebo agáve.

jahodove srdce

Do misy vložte mlieko a chia semienka, (kto chce sladké tak aj med, ale nie je to treba) nechajte ich postáť, aby sa chia semienka „napili“ aspoň 25 – 35 minút. V menšej mištičke alebo v tanieriku popučte vidličkou banány a jahody na kašu, aby sa Vám ľahšie pridali do nanuku. Keď sa Vám chia semienka napili mlieka, tak ich môžete zmiešať s popučenými jahodami a banánom – túto zmes rozlejte do nádobiek na nanuky alebo do jogurtových kelímkov. Nanuky dajte do mrazničky aspoň na 2 hodiny

Recept na chia nanuk orechovo-čokoládový

Potrebujete: 450 ml kokosového alebo plnotučného kravského mlieka, 50 g horkej čokolády (nad 60% kakaa), 60 g chia semienok, 5 PL pomletých vlašských orechov, 1 PL kokosového oleja, 1 PL medu, mixér, misku, menší hrniec.

vegánsky čokoládový puding s chia semienkami

Chia semienka dajte napučať do mlieka aspoň na pol hodiny. Potom si v menšom hrnci rozpustite kokosový olej, čokoládu, orechy a 1 PL medu (nad parou alebo na najmenšom plameni). Túto hmotu pridajte do misky s chia semienkami a mliekom a rozmixujte na jednoliatu hmotu. Túto zmes rozlejte do nádobiek na nanuky a dajte zamraziť.

Budete sa za ušami zalizovať!

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme