Reklama
Reklama

5 receptov na lahodné varené vína (biele a aj červené). Zima môže začať!

Varené vianočné víno

Ak máte radi víno a chcete sa nejakým spôsobom zahriať, tak varené víno je ideálnou možnosťou! Varené víno je lahodný nápoj, ktorý je dokonca aj zdravý (v rozumných dávkach). Vďaka klinčeku, badiánu, škorici a citrusovým plodom do seba „dáte“ množstvo účinných látok (vitamíny, triesloviny, flavonoidy, antioxidanty, minerály, éterické oleje, tuky, vlákninu, bielkoviny…). Vďaka varenému vínu sa zahrejete, podporíte imunitu, trávenie, eliminujete zápaly v tele a podobne. Skvelá chuť a zároveň zdravotné pozitíva, to je paráda! Tieto recepty sa pripravujú z pol litra vína, čo je pre dve osoby, ak Vás je viac, znásobte pomer surovín.

Recept na klasické varené červené víno

Tento recept na varené víno je asi „najpopulárnejší“. Samozrejme, že si ho viete prispôsobiť svojej chuti a dostupným surovinám…

Potrebujete: 0,5 litra červeného vína, 1 celá škorica, 1 ks badiánu (celého), 8 ks klinčekov, 30 g trstinového cukru.

Víno nalejte do menšieho hrnca a začnite ho variť. Postupne pridajte škoricu, badián, klinčeky, cukor a na miernom ohni zohrievajte, tak aby sa cukor rozpustil. Víno však nesmie vrieť, preto ho zohrievajte na slabom plameni a keď sa cukor roztopí, tak vypnite oheň a môžete nalievať.

Recept na varené biele víno

Varené biele víno je trochu iné, ale aj tak výborné! Vyskúšajte si tento jednoduchý recept a určite mu prídete na chuť.

Horúce varené víno v ženských rukách.

Potrebujete: 0,5 litra bieleho vína, 1 celá škorica, 2 ks badiánu, 5 ks klinčekov, 2 PL medu a 0,5 KL mletej škorice.

Víno dajte do hrnca a zohrievajte na slabom plameni. Pridajte badián, škoricu, klinčeky, mletú škoricu a zohrievajte víno aspoň 7 – 10 minút, aby sa uvoľnili účinné látky z korenín do vína. Potom víno rozlejte do pohárov a keď bude mierne vychladené, tak doň pridajte med.

Recept na varené víno s citrusmi

Toto varené víno Vás zaručene zohreje a ešte aj ulahodí Vašim chuťovým bunkám. Mandarínka, pomaranč a citrón dodajú extra chuť!

Vianočné teplé víno v pohári s korením a citrusovým ovocím, vianočná atmosféria

Potrebujete: 0,5 litra červeného alebo bieleho vína, 2 KL mletej škorice, 1 badián alebo 1 KL mletého badiánu, 2 PL medu, 1 väčšia mandarínka, 1 pomaranč a polovicu citróna.

Víno dajte do hrnca a začnite pomaly zohrievať. Pridajte mletú škoricu, badián, šťavu z mandarínky, pomaranča, citróna, med a zohrievajte pár minút. Tento horúci a chutný nápoj potom rozlejte do šálok, ak máte ešte pomaranč alebo mandarínku, tak na kraj pohára môžete pridať aj krúžok ovocia.

Recept na varené víno s rumom

Toto varené vínko má väčšie „grády“, práve vďaka rumu… Vyskúšajte tento druh vareného vína a možno práve rum urobí z tohto receptu Vášho favorita.  

varené víno s citrusmi a korením, vianočná atmosféra

Potrebujete: 0,5 litra bieleho alebo červeného vína, 0,5 deci rumu, 1 pomaranč, 2 ČL medu, 5 ks klinčekov, 1 KL mletej škorice, 1 celý badián.

Víno dajte do menšieho hrnca a zapnite slabý ohrev. Pridajte rum, šťavu z polky pomaranča a druhú polovicu pokrájanú na plátky, klinčeky, škoricu, badián a túto hmotu zohrievajte približne 8 minút. Potom vypnite, rozlejte do pohárov a keď bude vínko trochu vychladnuté, tak pridajte po 1 ČL medu do každého pohára. Víno sa nesmie variť, pretože varením sa uvoľňuje alkohol.

Recept na varené víno s citrónom

Tento druh vareného vínka je s pridaním viacej citrónu, ale zas med kyslosť vyrovná. Ak sa trápite s nádchou alebo chrípkou, tak tento nápoj je ideálnym riešením! 🙂

varené víno v sklenenom pohári, citrón a škorica

Potrebujete: 0,5 litra bieleho alebo červeného vína, 3 PL medu alebo 40 g cukru, 1 citrón, 1 limetku, 7 ks klinčekov, 1 celú škoricu, 1 celý badián.

Víno dajte do hrnca a pomaly ho zohrievajte, potom doň pridajte badián, škoricu, klinčeky, cukor alebo med, šťavu z citróna a polovice limetky. Toto víno zohrievajte približne 7 minút, potom ho nalejte. Druhú polovicu limetky pokrájajte na polmesiačiky a budete ich dávať na kraj pohára s vareným vínom.

Kliknite sem a dozviete sa podrobnejšie informácie o varenom víne! Čo obsahuje varené víno, aké pozitívne účinky má na zdravie a… 

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme