Reklama

Chutný recept na prípravu rukolového pesta

rukolove pesto

Rukola je zdravý druh šalátovej zeleniny, no viete ako si ju pripraviť, čo sa z nej dá urobiť??? Rukola sa dá použiť vo forme šalátu, polievky no viete si z nej pripraviť aj chutné pesto a cestovinový šalát! Nie je to iba bezvýznamná burina, z tejto zeleniny rukoly si viete pripraviť mnohé chutné a zdravé jedlá. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako sa dá rukola pripraviť. Chutné a chrumkavé rukolové pesto a cestovinový šalát s rukolovým pestom.

Nepodceňte túto extra zdravú zeleninu – všetko o rukole

Recept rukolové pesto

Toto rukolové pesto je kombinácia dobrých tukov, vlákniny a ešte ďalších potrebných látok pre dobré trávenie, srdcovo-cievny systém a navyše aj dobrej imunity. Jednoduchá príprava a mnohostranné využitie.

rukolove pesto s orechmi

Potrebujete: 300 g rukoly, 120 g vlašské orechy (môžete použiť aj iný druh), 50 ml panenský olivový olej, 3 PL citrónovej šťavy (alebo limetkovej), 100 g tvrdého syru (cheddar alebo parmezán), 1 ČL morská soľ a štipka mletého čierneho korenia.

Na prípravu tohto pesta je najjednoduchšie použiť mixér. V mažiari sa Vám môže toto pesto pripravovať ťažšie. Takže pripravte mixér a ideme na to. Umytú a osušenú rukolu vložte do mixéra, pridajte vlašské orechy (pokojne aj pomleté), citrónovú šťavu, olivový olej, soľ, korenie a tvrdý syr. Všetko rozmixujte do hladkej krémovej hmoty. Táto zmes je výsledné rukolové pesto, ktoré môžete použiť ako nátierku na pečivo, omáčku na mäso, cestoviny, na miesto tatárskej omáčky do zeleninového šalátu alebo ako dip ku čerstvej zelenine.

Recept cestoviny s rukolovým pestom

Potrebujete: 300 g uvarených cestovín, 5 PL rukolového pesta, 2 PL píniové oriešky alebo arašidy (nesolené, nepražené), štipka mletého čierneho korenia

cestoviny s rukolovym pestom

Uvarené cestoviny si vložte do misky. Použiť môžete celozrnné ale aj biele cestoviny, podľa toho čo kupujete. Pridajte rukolové pesto, orechy, mleté čierne korenie a dobre premiešajte. Ak máte môžete si pridať aj pár cherry paradajok prekrojených na polku. Šalátu dodáte trochu červenej farby 🙂

Ak už máte zvládnuté rukolové pesto, skúste vyskúšať aj pesto z medvedieho cesnaku

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme