Reklama
Reklama

Citrónová šťava či už doma odšťavená alebo kúpený produkt, je super!

miska citronovej stavy

Citrónová šťava je dobrým pomocníkom zdraviu a prečo je to tak??? Čo obsahuje takáto citrónová šťava, aké zdravotné pozitíva má na človeka, ako a kde ju použiť? Citrónovú šťavu si viete kúpiť ako hotový produkt, alebo si ju doma odšťaviť, je to na Vás…

O produkte citrónová šťava

Citrónovú šťavu si môžete buď doma odšťavovať, alebo si ju kúpiť ako hotový produkt. V tomto prípade nie je skoro žiadny rozdiel, pretože šťava z citróna, ako produkt sa predáva v tej najvyššej kvalite, teda aspoň by mala. Keď si šťavu z citrónov budete kupovať, tak dbajte na to, aby bola 100% produkt, bez pridaných konzervantov, sladidiel, farbív a podobných látok. Mala by taktiež byť z bio citrónov, teda nie ošetrenými pesticídmi. Aj v prípade, že si šťavu doma odšťavujete, mali by ste z bio citrónov. Šťava z citrónov je skvelou pomôckou zdraviu.

Čo obsahuje citrónová šťava za látky?

Citrón je sám o sebe zdravím ovocím, pretože obsahuje účinné látky a tak je aj citrónová šťava zdravím produktom…

Sacharidy, vláknina, bielkoviny, minerálne látky, éterické oleje, flavonoidy, triesloviny, vitamín A, B, C, E, omega 3 a 6 kyseliny.

Pohar citronovej stavy a vylisované polovicky citrona

O citrónovej vode a jej pozitívnych účinkoch ste už určite počuli, ale ako je to v skutočnosti??? Kliknite sem a dozviete sa viac…

Účinky citrónovej šťavy na zdravie

Citrónová šťava je predurčená pre pozitívne výsledky a pozrite sa čo sa vďaka nej dá zlepšiť…

  • Podporuje obranyschopnosť, chráni bunky pred radikálmi
  • Prevencia a liečenie chrípky a nádchy
  • Detoxikácia organizmu, uvoľnenie škodlivín z tela
  • Antiseptické účinky (protizápalové)
  • Močopudné účinky, reguluje vodu v tele
  • Prečisťuje a podporuje funkciu obličiek a moč. ciest
  • Urýchľuje hojenie kožných ochorení a poranení
  • Zlepšuje kvalitu pokožky, nechtov a vlasov
  • Upokojuje nervový systém, eliminuje stres

Dávkovanie a použitie citrónovej šťavy

Citrónová šťava je vďačná, pretože sa hodí do rôznych jedál a jej použitie je tým pádom jednoduché, kde Vám chutí, tam ju použite…

Dve pohare citronovej stavy a cerstve citrony

Dávkovanie citrónovej šťavy – ak máte zakúpený tento produkt, tak ju užívajte 1 ČL pred jedlom 1 – 3 krát denne. Ak si citrón odšťavujete, tak pite šťavu z 2 (menších) citrónov denne, tiež pred jedlom.

Použitie citrónovej šťavy je rôzne – či ju použijete do smoothies nápojov, džúsu, šťavy z iného ovocia či zeleniny, koktailu, mliečneho jedla ako príchuť, krémov alebo omáčok, urobíte dobre.

Kliknite pre zväčšenie

Info obrazok citronova stava

Kliknite sem a dozviete sa všetko o hlavnom produkte citrónovej šťavy, teda o citróne.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme