Reklama
Reklama

Stévia cukrová a jej formy produktov – koncentrát, tablety a prášková forma.

Stevia sladidlo tablety

Máte radi sladkú chuť, ale nechcete „rozhádzať“ svoj glykemický index? Ak sa Vám to zdá nemožné, tak sa nemusíte obávať. Sú tu produkty zo stévie cukrovej, ktoré majú nulovú kalorickú hodnotu, ale aj nulové množstvo sacharidov. Aké látky obsahujú tieto produkty, majú vôbec nejaké vplyvy na zdravie a aké sú tieto stéviové produkty???

O stévii produktoch

Stévia sladká alebo cukrová (lat. Stevia Rebaudiana) – čeľaď astrovitá

Stévia cukrová alebo sladká je rastlina, ktorá dorastá do výšky najčastejšie 35 – 55 centimetrov. Stévia cukrová pochádza z južnej Ameriky (Paraguaj), ale dnes je najväčším dodávateľom práve Japonsko. Japonsko však exportuje tú najkvalitnejšiu stéviu. Stéviu cukrovú môžete používať ako zdravšie sladidlo ako čerstvú rastlinu, ktorú doma pestujete a potom sušíte jej lístky, ale viete si aj zakúpiť produkty z nej (viď nižšie).

stevia listy

Aké látky obsahujú produkty zo stévie?

Kde ste naposledy videli také množstvo vitamínov, sacharidov a nulovú kalorickú hodnotu???

Glykozid, oligosacharidy, bielkoviny, éterické oleje, vlákninu, chlorofyl, minerály, vitamíny A, B1, B2, B3, C, D, E, K a P.

Vplyvy produktov stévie na zdravie

Nie je to len o sladkej chuti a o tom, že sú tieto produkty bez kalórií, je v tom oveľa viac. Presvedčte sa sami…

Stevia sladidlo tablety

  • Podporuje imunitný systém
  • Udržiava normálnu hladinu cukru v krvi
  • Nespôsobuje kolísanie glykemického indexu
  • Podporuje trávenie a metabolizmus
  • Podporuje vitalitu a pozornosť
  • Pozitívny vplyv na nervový systém
  • Eliminuje stres a zlepšuje náladu

Zaujímavosť

Z pol kilogramu stévie cukrovej sa dá získať toľko sladidla, ako je množstvo 100 – 150 kilogramov cukru.

Produkty zo stévie cukrovej/sladkej

stevia tablety

Okrem zelenej rastliny stévie, si viete zakúpiť aj niektorý z týchto produktov zo stévie cukrovej, ktorý bude pre Vás ideálnym riešením???

Koncentrát zo stévie – tento produkt stévie cukrovej je vlastne stévia cukrová v tekutej forme. Je to vlastne sladidlo v tekutej forme, ktoré však má nulovú kalorickú hodnotu a aj hodnotu tukov či sacharidov.

Tablety zo stévie – tento produkt má taktiež nulové hodnoty a je to šikovný produkt, pretože si ho môžete zobrať kamkoľvek, je šikovný a vždy po ruke v malej fľaštičke.

Prášková forma – sypaná stévia je tiež ideálnym riešením náhrady klasického cukru. Tento produkt by mal mať taktiež nulovú hodnotu kalórii a sacharidov. Prášková forma stévie sa predáva ako sypaný prášok alebo v malých baleniach, ktoré si viete zobrať všade.

Kliknite pre zväčšenie

info obrazok stevia produkty

Kliknite sem a dozviete sa kompletné a podrobnejšie účinky na zdravie stévie cukrovej, aké látky obsahuje táto rastlina a nájdete tu aj porovnanie stévie a umelých sladidiel, stojí za to prečítať si to!

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme