Reklama
Reklama

Neverili by ste čo dokáže hlávkový šalát…

hlavkovy salat

“Čo som koza, aby som jedla nejaký šalát?” Hlávkový šalát je chutnou, šťavnatou a užitočnou zeleninou vhodnou nie len pre „kozy“, neveríte??? Nie je to iba zelenina „do počtu“, ale hlávkový šalát má aj skutočne pozitívny vplyv na Vaše telo. Jedzte pravidelne hlávkový šalát a môžete mať aj krajšiu figúru!

O hlávkovom šaláte

Tento druh šalátu je skutočne úžasnou zeleninou, vďaka vysokému obsahu účinných látok a nízkemu počtu kalórii. Hlávkový šalát má účinné látky pre zlepšenie zdravia a môže zlepšiť dokonca aj Vašu postavu!

Táto „hlávka“ s peknými svetlo-zelenými listami môže narásť do 25 cm veľkosti „hlavy“. Je to šťavnatá zelenina, ktorú môžete jesť za surova ale aj „varena“. Je vhodná na pravidelnú konzumáciu, pokojne aj každý deň, aby sa živiny dostávali pravidelne do organizmu a zlepšili vo Vašom tele všetko čo sa dá zlepšiť.

Čo obsahuje hlávkový šalát?

Vitamíny, vláknina, minerálne látky sú zárukou aj pre lepšie zdravie, trávenie, chudnutie a prečistenie organizmu od zlého tuku alebo od škodlivých látok.

Vláknina, sacharidy, bielkoviny, tuk, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, zinok, sodík, selén, mangán, omega 3, omega 6 kyseliny, vitamíny A, B ,C, E, K, cholín, betakarotén, kyselina listová a kyselina pantoténová.

zeleninový šalát

Nutričná hodnota hlávkový šalát (100g)

KJ– 69,3  Kcal– 16,5  Bielkoviny– 1,45 g  Sacharidy– 2,9 g

Vláknina– 2,45 g  Tuk – 0,2 g  Voda – 71,5 g

Hlávkový šalát obsahuje minerály – 100 g

Železo 2 mg Zinok 0,35 mg
Vápnik 38 mg Sodík 10 mg
Horčík 13 mg Selén 0,6 ug
Fosfor 34 mg Mangán 0,22 mg
Draslík 256 mg Omega 6 kyseliny 49 mg
Omega 3 kyseliny 120 mg

Hlávkový šalát obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamín A 8 600 IU Vitamín E 0,2 mg
Vitamín B1 0,12 mg Vitamín K 113 ug
Vitamín B2 0,2 mg Cholín 12 mg
Vitamín B3 0,5 mg Kyselina listová 155 ug
Vitamín B6 0,15 mg Kyselina pantoténová 0,14 mg
Vitamín C 29 mg Betakarotén 5 200 ug

Vplyvy hlávkového šalátu

kozie tablety napravuju travenie

  • Podporuje imunitný systém
  • Prirodzene prečisťuje telo
  • Podporuje tvorbu červených krviniek a kostnej hmoty
  • Podporuje trávenie, vyprázdňovanie, metabolizmus
  • Môže znížiť cholesterol a vysoký krvný tlak
  • Prečisťuje a podporuje pečeň
  • Močopudné účinky, odvodňujú nadbytočnú vodu z tela
  • Zlepšuje celkovú pohodu, odstraňuje stres

Hlávkový šalát pri chudnutí

Hlávkový šalát je pri chudnutí vhodnou potravinou pokojne aj na každý deň. Hlávkový šalát má nízky obsah kalórii a dať si ho môžete ku: raňajkám, obedu, olovrantu alebo ku večeri. Kde sa Vám bude hodiť, tam si ho dajte a množstvo neriešte, koľko Vám bude chutiť. Ak ale nie ste zvyknutý na surovú zeleninu, prípadne väčšie množstvo, tak si hlávkový šalát dávajte ku jedlám postupne, aby Vám vysoký podiel vlákniny nespôsobil nárazovo brušné problémy…

Recept polievka z hlávkového šalátu

Potrebujete: hlávkový šalát, 1 cibuľa, 3 strúčiky cesnaku, 1 konzerva lúpaných paradajok, 1 PL olivového oleja, 1 ČL morská soľ, mleté čierne korenie, 1 ČL sladkej papriky, 100 g tvrdého syra.

Polievka z medvedieho cesnaku

Najprv si očistite cesnak a cibuľu, nakrájajte ich na malé kocky a cibuľu najskôr opečte na olivovom oleji do zlatista, ku koncu mierne opečte aj pokrájaný cesnak a sladkú papriku (jemne aby Vám nezhorkla). Potom to zalejte vodou cca 2 litre (podľa veľkosti hlávkového šalátu), vlejte tiež celú konzervu lúpaných paradajok, pridajte čierne korenie, soľ a nechajte variť 20 minút na miernom plameni. Hotovú polievku si v tanieri posypte postrúhaným tvrdým syrom, krásne sa v teplej polievke roztečie.

Kliknite pre zväčšenie

Jedzte hlávkový šalát a môžete mať aj krajšiu figúru! Alebo vyskúšajte aj “klasiku” šalátov a to je – čínska kapusta.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme