Reklama
Reklama

Urobíte si očistnú kúru s kyslou kapustou?

Sychravé dni sú tu a aby Vaša imunita a zdravie fungovalo ako majú, tak si môžete urobiť očistnú kúru s kyslou kapustou, ktorá nakopne Vaše zdravie a prečistí organizmus. Počas tejto kúry možno aj niečo schudnete, ale to budú hlavne škodlivé látky a nadbytočná voda, teda toto nie je vyslovene chudnúca kúra, ale skôr „zdravotná“.

Čo obsahuje kyslá kapusta?

Kyslá kapusta má „kopec“ látok a to vo vysokom pomere… Bola by škoda nejesť ju aspoň pár krát do roka.

Vitamíny A, B, C, E, K, minerálne látky, vlákninu, bielkoviny, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, omega 3 a omega 6 kyseliny.

Výhody konzumácie kyslej kapusty

Kyslá kapusta je silnou „pomôckou“ dobrého zdravia. Je lacná a ľahko dostupná, tak prečo nie?

  • Pôsobí antisepticky a mierne antibioticky
  • Prečisťuje organizmus od škodlivých látok
  • Pôsobí močopudne, odvodňuje nadbytočnú vodu
  • Podporuje trávenie a pravidelnú stolicu
  • Upravuje pH organizmu, odstraňuje pálenie záhy

Nutričné hodnoty kyslej kapusty, vplyv na zdravie a na chudnutie…

kyslá kapusta v miske

Očistná kúra s kyslou kapustou

Očistná kúra s kyslou kapustou je silným „osviežením“ Vášho zdravia, dobre Vás to prečistí od škodlivých látok a rôznych druhov usadenín v organizme. Posilníte imunitný systém a tak počas zimy možno ani nebudete chorý, samozrejme za predpokladu, že aj po skončení tejto kúry budete konzumovať pravidelne zeleninu, ovocie a ďalšie plnohodnotné potraviny… Kyslá kapusta pôsobí aj močopudne, takže sa zbavíte aj nadbytočnej vody z tela, ktorá sa zbytočne zvykne zadržiavať v medzibunkovom priestore a Vy môžete tak mať aj o 2 – 3 kilogramy viac. Vaše trávenie bude pracovať rýchlejšie, takže keď si postrážite svoj jedálniček, tak môžete aj schudnúť.

kyslá kapusta s chrenom na bielom tanieri

Počas očistnej kúry s kyslou kapustou sa snažte denne skonzumovať 250 – 300 gramov kyslej kapusty. Na začiatok si túto dávku rozdeľte na 2 – 3 jedlá, aby ste si neprivodili na začiatku bolesti brucha alebo hnačku spôsobenú nárazovým prílivom vlákniny a vitamínu C… Potom si už môžete túto kyslú kapustu kombinovať v množstvách, ktoré Vám budú vyhovovať. Aby mala kúra s kyslou kapustou skutočne pozitívny efekt tak ju dodržujte aspoň 10 – 14 dní. Potom si môžete dať pauzu 1 – 2 týždne a kúru môžete opakovať.

UPOZORNENIE

Ak sa u Vás prejaví hnačka, kyslú kapustu na pár dní vysaďte, nech sa Vám upraví opäť črevná mikroflóra (síce kyslá kapusta ju upravuje a podporuje) a po pár dňoch opäť skúste konzumáciu tejto kyslej kapusty. Znížte dávky a začnite opatrne a potom môžete dávky zvýšiť na spomínaných 250 – 300 gramov denne.

Čo tak vyskúšať aj cesnakovo-citrónový elixír zdravia??? Smrdí ale lieči…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme