Reklama

Chlorella – účinky

Chlorella je známa svojími účinkami na organizmus. Aspoň to tvrdia jej výrobcovia. Je síce pravda, že obsahuje veľa živín, ale stretnete sa aj s názorom, že je zbytočne drahá. Ale pokiaľ ju budete užívať s mierou, nemali by ste nič pokaziť – aj pri zdravých potravinách platí: “pomaly (s mierou) ďalej zájdeš.Nižšie uvedené účinky sú individuálne a nemusí ich každý dosiahnuť. Pred úžívaním chlorelly sa poraďte so svojim lekárom.


Čo obsahuje chlorella, aké druhy chlorely vlastne poznáme a ďalšie zaujímavé info si prečítajte v článku “Chlorella”


 

Chlorella pomáha pri detoxikácií organizmu

Jednou z najväčších prednosti chlorelly je detoxikácia a očista čriev. Výrazne zlepšuje trávenie, zlepšuje činnosť čriev, stimuluje rast prospešných baktérií, absorbuje a anuluje nežiadúce a škodlivé látky prijímane v potrave, ktoré sa vstrebávajú do tela s nevhodnej potravy.

Škodlivým látkam v našom tele vytvára nepriatelené prostredie a tým prospešným napomáha a vytvára prospešné prostredie.Podporuje lepšie trávenie a vylučovanie

Potraviny obsahujú čoraz viac nežiaducich látok, ktoré majú negatívny vplyv na chod celého metabolizmu.

Vďaka prítomnosti enzýmov ako pepsín a chlorofyláza obnovuje a vytvára zdravú črevnú mikroflóru, optimalizuje trávenie a odstraňuje metabolické splodiny. Podporuje spracovávanie prijímanej potravy a vstrebávanie živín do tela. Pomáha pri udržiavaní hladiny pH a zabraňuje prekysličeniu.

Užívanie chlorelly je taktiež prevencia proti zápche a taktiež zabraňuje absorbovanie toxínov zo stolice spať do krvného obehu.

Chlorella urýchľuje hojenie rán

Významne zvyšuje schopnosť obnovovania a rastu buniek a ich regeneráciu. To znamená , že chlorella je vhodným prípravkom tela pre celkovú regeneráciu napríklad po operácií.

Obnovuje taktiež kožné bunky. Pomáha pri liečení ekzémov, popálenín, vredov a iných zle hojacich sa poškodeniam. Celkovo dochádza k rýchlejšiemu zaceleniu.

Chlorella a imunitný systém

chlorella prasok a napojJe silnou podporou pre imunitný systém, pokrýva takmer všetky potrebné živiny a zbavuje telo nežiaducich toxických látok. Dodáva telu presne to čo mu chýba, aby sa dokázal účinne brániť proti negatívnym vonkajším vplyvom.

Chlorella má schopnosť odstraňovať z tela škodlivé látky skôr, než spôsobia rakovinu alebo iné vážne ochorenia. Taktiež pomáha pri liečbe nádorov, AIDS a iné degeneratívne ochorenia.

Vysoký obsah antioxidantov, predovšetkým betakaroténu ochraňuje i imunitný systém pred poškodením voľnými radikálmi.

Chlorella a jej podpora regenerácie buniek

Pomáha pri obnove poškodeného genetického materiálu ľudských buniek, spomaľuje proces starnutia.

Ak sú naše nukleové kyseliny  dobre obnovené a schopné výkonne fungovať , potom sa naše telo zbavuje toxínov a ochorenia sa nám vyhýbajú. Bunky majú zvýšenú schopnosť samo obnovy a celková vitalita tela sa zvýši.

Vedľajšie účinky chlorelly

Zatiaľ nie sú odhalené žiadne vážnejšie vedľajšie účinky. Z tých menej závažných sa ojedinele môžu vyskytnúť tieto: zvracanie, preháňanie. Pokiaľ sa ale dostavia iné nežiadúce účinky je potrebné ihneď zastaviť prijímanie chlorelly. Problémy môžu mať ľudia citlivý na jednotlivé zložky chlorelly. Preto sa o vhodnosti užívania chlorelly poraďte so svojim lekárom.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme