Reklama

Zamaškrťte si zdravšie – celozrnné palacinky s javorovým sirupom a ovocím

celozrnné palacinky s javorovým sirupom, jahodami a čučoriedkami

Oslaďte si život aspoň o trochu “zdravšie” týmto chutným receptom? Pripravte si celozrnné palacinky s javorovým sirupom, jahodami a čučoriedkami a budete sa za ušami zalizovať… Tieto palacinky sú zdravšou možnosťou, ako klasické palacinky z bielej múky a bieleho cukru, pretože obsahujú celozrnnú múku a pripravujú sa na panvici bez pridania oleja alebo iného tuku.

Tieto palacinky majú nižšiu kalorickú hodnotu a vyššiu nutričnú vďaka celozrnnej múke. Jahody a čučoriedky tomu dodajú ten správny ovocný „šmrnc“ a javorový sirup dodá sladkú chuť, nezabudnite však, že aj javorový sirup, aj keď je to zdravšie sladidlo je iba sladidlo, takže to s ním neprežeňte…

Na tento chutný recept potrebujete

  1. Celozrnnú múku
  2. Mlieko
  3. Vajíčka
  4. Rastlinný olej
  5. Javorový sirup
  6. Jahody
  7. Čučoriedky

Potrebujete: 150 g celozrnnej múky (polohrubá, stredne pomletá), 3 deci polotučného mlieka, 2 vajíčka, 0,5 deci rastlinného oleja a štipku soli, čučoriedky, čerstvé jahody a javorový sirup.

palacinky-s-javorovym-sirupom

Do misky vylejte mlieko, rozbite vajíčka, olej, soľ, celozrnnú múku a všetko spolu dobre vymixujte alebo rozmiešajte na hladkú, jednoliatu hmotu. Potom palacinkové cesto dajte aspoň na 20 – 30 minút do chladničky a potom ich môžete pripravovať. Na rozpálenú panvicu (bez tuku) rozlejte cesto a opekajte palacinku z jednej aj z druhej strany do zlatova. Celozrnná múka je hnedšia ako biela, takže aj palacinky budú hnedšie. Urobené palacinky jemne potrite v strede javorovým sirupom a zatočte ich. Na vrch palaciniek (pozdĺžne) poukladajte umyté a nakrájané jahody a čučoriedky. Ak práve nechudnete a ste milovník čokolády, tak si vrch môžete jemne pokvapkať rozpustenou horkou čokoládou…

Zdravšie celozrnné palacinky „sú na svete“ a Vy si ich môžete v pokoji vychutnať…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme