Reklama
Reklama

2 chutné recepty na smoothies z hurmikaki

hurmikaki smoothies

Kúpili ste si hurmikaki a neviete čo s ním? Ovocný šalát je tá najjednoduchšia možnosť, toto zdravé exotické ovocie môžete použiť aj do chutných smoothies nápojov, ako na to??? Nabite sa počas zimy vitamínmi a účinnými látkami a tak by ste mohli zvládnuť zimu aj bez chrípky. Vitamíny, minerály, vláknina a výborná chuť je tu práve s smoothies nápojoch z hurmikaki.

Recept smoothie z hurmikaki a pomarančom

Tento smoothies nápoj môžete piť na desiatu, olovrant alebo na ľahkú večeru po 2 – 3 deci. Smoothie s hurmikaki a pomarančom je nabité vitamínom C, takže ho môžete pokojne piť aj počas chrípky alebo nádchy. Toto smoothies je bez laktózy.

Potrebujete: 2 dozreté hurmikaki, 1 pomaranč, 2 ks mandarínky, 1/3 šalátovej uhorky, 1 list šalátu, voda.

Dozreté hurmikaki umyte a pokrájajte na menšie kúsky, vložte do mixéra. Očistený pomaranč a mandarínky tiež umyte a rozdeľte na mesiačiky. Očistenú uhorku pokrájajte na menšie kúsky a pridajte do mixéra spolu s listom šalátu a zalejte to vodou. Vymixujte na hladkú hmotu. Takúto maškrtu ste ešte nemali!

hurmikaki dzus smoothie v pohari

Recept smoothie z hurmikaki a ananásom

Tento smoothie nápoj je exotickou bombou plnou úžasnej chuti a zdravých látok. Smoothie z hurmikaki a ananásom sa hodí ako desiata, olovrant, raňajky alebo ľahká večera. Toto smoothies je bez laktózy.

Potrebujete: 2 ks hurmikaki, 1 ks banán, 1 koliesko ananásu, 2,5 deci mandľové mlieko (alebo kokosové).

Umyté hurmikaki pokrájajte na menšie časti a vložte do mixéra. Tak isto očistený banán rozdeľte na menšie časti, pridajte do mixéra. Dozretý ananás očistite (1 koliesko hrubé cca 2 centimetre) a pokrájajte na menšie kúsky, vložte do mixéra. Zalejte to mandľovým alebo kokosovým mliekom a vymixujte.

Extra zdravé exotické ovocie je práve hurmikaki, čo o ňom viete???

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme