Reklama
Reklama

Výživné a chutné banánové smoothies – recepty

bananove smoothie

Kto nemá rád banán??? Ja ich milujem a každý deň ho musím mať. Banán je, hneď po jablkách, snáď najdostupnejšie ovocie, tak prečo si ho nekúpiť a neskúsiť jedno z týchto úžasných smoothie nápojov… Banánové smoothie Vás zasýtia a vyživia. Banán obsahuje vyšší podiel draslíka, zložených sacharidov, vitamínov a ostatných látok (viď nižšie), ktoré robia z tohto ovocia takú úžasnú možnosť…

Kto chce spoznať všetky účinky banánu na organizmus nech klikne sem

Banánovo avokádové smoothie – recept

Potrebujete: 3 ks avokádo, 2 ks banány, 2 deci mlieka (kravské alebo mandľové), 0,5 KL mletá škorica

Avokáda bez kôstky vložte rozpolené do mixéra, pridajte mlieko, doň pokrájané banány (1/3 banánu si nechajte v kuse) na polky a mletú škoricu. Všetko vymixujte do hladkej hmoty. Rozlejte toto banánovo-avokádové smoothie do pohárov a na kraj pohárov pridajte banány nakrájané na krúžky, ako ozdobu – samozrejme, že ju potom zjedzte 🙂

avokadovo bananove smoothie

Banánovo vločkové smoothie – recept

Toto smoothie máte ako plnohodnotné sýte jedlo, ktoré môžete mať na raňajky alebo pokojne aj na večeru. Dodáte svojmu telu vlákninu, sacharidy, minerálne látky a lahodnú chuť.

Potrebujete: 1 banán, 2,5 deci plnotučné mlieko, 1 PL ovsené vločky, 1 PL mleté vlašské orechy (použiť môžete aj iné).

Ošúpaný banán pokrájajte na menšie kúsky a vložte do mixéra. Pridajte vločky, orechy, zalejte mliekom a rozmixujte ich na hustú kašu. Na tento recept môžete použiť ľubovoľný druh orechov a ak Vám nevyhovuje kravské mlieko, použite nejaký rastlinný druh.

banánové smoothie s vločkami

Banánovo čokoládové smoothie – recept

Tento smoothie nápoj je trochu kaloricky bohatejší, ale môžete ho použiť po náročnom dni, po športovom výkone alebo keď si chcete urobiť radosť niečím zdravším a sladkým.

Potrebujete: 2 banány, 0,5 litra mlieka (ľubovoľné), 50 g horkej čokolády (min. 62% kakaa)

cokolada banan smoothie chia

Banány nakrájajte na menšie kúsky a vložte do mixéra. Zalejte to mliekom. Použiť môžete klasické kravské (polotučné) alebo rastlinné mlieko (kokosové, mandľové, ryžové). Ak máte originálny smoothie mixér tak čokoládu môžete pokojne vložiť do hmoty a vymixovať. Ak máte iba stolový alebo ponorný mixér, tak si čokoládu vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke rozpustite a tekutú pridajte do mixéra a až potom mixujte. Tekutou čokoládou pomôžete mixéru a tak ho neopotrebujete.

Kto sa chce zasýtiť a navyše aj prečistiť, sú tu pre Vás cviklové smoothie.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme