Reklama
Reklama

Mňamkové melónové smoothie

smoothie - melon

Červený melón je tu a dnes si z neho urobíme osviežujúce smoothie nápoje s rôznymi druhmi ovocia. Melón je lahodný, osviežujúci a keď sa skombinuje s inými druhmi ovocia dodáte tomu tú správnu chuť. Červený melón (vodový) je skutočne vodový až 90 % a práve preto je dobrým základom na prípravu týchto zdravých nápojov. Červený melón sa dá piť aj v týchto extra mňamkových formách.

Červený melón je nabitý vodou, minerálmi a vitamínmi a preto je vhodnou zeleninou (áno je to zelenina) na očistu organizmu, pri chudnutí ale aj pri udržaní Vašej hmotnosti a zlepšení celkovej pohody. Poďme na melónové smoothie!

Recept melónové smoothie s jahodami

Potrebujete: 300 g červený melón (dužina), 150 g čerstvé jahody, 1 deci vody, 1 PL limetkovej šťavy.

Červený melón si nakrájajte na menšie kocky a vložte do mixéra. Pridajte aj umyté jahody, vodu a limetkovú šťavu. Všetko dôkladne vymixujte na hladkú tekutinu a máte zaručene jahodovo-melónové potešenie, ktoré spríjemní každý letný večer. Môžete si pridať aj kocky ľadu.

smoothie z melonu

Recept krémové melónové smoothie s višňami

Potrebujete: 350 g červeného melóna, 150 g višne, 100 g biely jogurt

Melón si nakrájajte na menšie kúsky a vložte do mixéra. Umyté višne zbavte kôstky a pridajte ku melónu do mixéra. Zalejte to bielym jogurtom a rozmixujte. Toto krémové potešenie je vhodné ako zdravý dezert pre návštevu alebo len tak maškrta počas dňa.

Recept melónové smoothie s banánom a malinami

Potrebujete: 300 g červeného melóna, 1 ks banán, 100 g maliny, 0,5 KL mletej škorice

Červený melón pokrájajte na menšie časti a hoďte do mixéra. Pridajte banán zbavený šupy, umyté maliny a mletú škoricu (nie škoricový cukor). Dobre smoothie rozmixujte a môžete popíjať. Tento smoothie nápoj jemne kyselkavý sa hodí počas chudnutia na desiatu (po 2 deci hotového nápoja), na večeru (v množstve 3 deci) alebo hocikedy počas dňa medzi hlavnými jedlami, počas udržania Vašej hmotnosti.

Inšpirujte sa napríklad smoothie nápojmi s chia semienkami

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme