Reklama
Reklama

Ako byť zdravá, štíhla a krásna? Je tu 6 tipov.

krásne, mladé dievča

Každá z nás po tom túži, ale ako sa to dá? Zdá sa Vám to nemožné? Je tu 6 tipov čo jesť a čo robiť, aby ste si tento sen zdravia, krásy a dobrej figúry čo najrýchlejšie splnili! Nech sa páči, poďme postupne na to…

Na to, aby ste bola krásna, zdravá a štíhla nie je potreba vyhradiť si 5 hodín denne skrášľovaním sa alebo „makaním v posilke“… Byť krásna, zdravá a štíhla je pri nájdení si chvíle času a systému života jednoduché. Všetci sme krásne bytosti, ale pomôcť nášmu telu kvalitným stravovaním, dobrým pitným režimom a nejakým pohybom je na mieste…

Káva a zelený čaj

Káva (kofeín) má v tej správnej forme povzbudzujúce účinky na naše telo. Keď pijete kvalitné espresso (bez cukru a mlieka) 1 – 2 krát denne, tak si znižujete riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení, povzbudzujete myseľ a telo a pocit únavy by Vás nemal dostihnúť. Buďte svieža vďaka kvalitnému espressu. Toto sa samozrejme netýka rozpustnej kávy, ktorá okolo skutočnej kávy ani nechodila… Zelený čaj má silnú kombináciu antioxidantov, takže dobre Vaše telo prečistí od škodlivých látok, má mierne omladzujúce účinky a teda kvalitný zelený čaj Vás môže nie len prečistiť, ale aj omladiť!

kava

Voda (s citrónom alebo bez)

Naše telo je z drvivej väčšiny práve z vody a preto sa nie nadarmo všade píše o pitnom režime… Správnym pitným režimom sa nemyslí vypiť denne 2 litre sladeného nápoja alebo 1 pohár vody. Správny pitný režim znamená, že vypijete denne 4 deci na 10 kilogramov Vašej váhy. Toto by Vášmu telu malo stačiť. Ak máte viac fyzickej aktivity alebo sa viac potíte počas dňa, tak tento príjem tekutiny môžete navýšiť o 1 – 2 poháre. Snažte sa denne piť priebežne po troche (nie nárazovo) a pite iba 17 – 18 hodiny, pretože v tomto čase sa čistia naše obličky a nie je vhodné ich zaťažovať. Ak Vám nechutí čistá voda, tak si do nej pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy.

citrónová voda v džbáne a pohári

Pre viac informácií o citrónovej vode kliknite sem. 

Olivový olej a rybí tuk

Ak si aj Vy spájate tuky s veľkým množstvom kalórii, ktorému sa chcete vyhnúť, tak pozor! Nie všetky tuky sú zdraviu škodlivé a nepotrebné. Olivový olej (extra panenský) je jeden z najlepších rastlinných tukov (ďalej aj kokosový olej) a rybí tuk je opäť, ale živočíšny tuk a veľmi kvalitný. Ak chcete mať lepšie zdravie, pevné nechty, vlasy a pokožku, tak pravidelne konzumujte tieto tuky a malo by byť všetko v poriadku (trávenie, stolica, kardiovaskulárny systém). Olivový olej môžete používať na prípravu jedál, ale aj na vonkajšie použitie na jemné vrásky, suché vlasy, nechty či pokožku. Rybí olej síce nechutí až tak dobre ale jeho nutričná hodnota je skvelá, učite zapojte tento zdravý tuk do svojho stravovania.

Info rybi olej

Rybí olej je skutočne nápomocný, kliknite sem a dozviete sa viac.

Chodiť, chodiť, chodiť

Ak sa aj Vy všade vozíte autom, tak nastal čas oprášiť vhodnú obuv a začať sa prechádzať, pokojne na začiatok aj kratšie trasy (časom môžete dĺžku predlžovať). Chôdza pešo je nášmu telu najprirodzenejší pohyb a preto vždy, keď Vám to dovoľuje situácia a čas, tak sa prechádzajte. Posilníte si aj postavu, držanie tela, spálite čo to kalórii a budete sa cítiť lepšie.

Strava bohatá na bielkoviny

Keď chcete mať rýchle trávenie a figúru „ako lusk“, tak treba zmeniť aj stravovanie, nech je bohaté na rastlinné, ale aj živočíšne bielkoviny. Nezabudnite, že denne by ste mali prijať 1 – 2 gramy bielkoviny na 1 kilogram Vašej hmotnosti. Samozrejme, že keď chcete získať peknú postavu, tak je potrebný aj cielený pohyb… Nájdite si niečo čo Vás bude baviť a na čo si nájdete pravidelne čas.

stravovanie krvnej skupiny 0

Venovať sa sebe samej…

Tento bod je jeden z najdôležitejších, pretože v dnešnej uponáhľanej dobe sa staráme o všetko, ale na seba veľa krát zabúdame a potom sa divíme, prečo vážime 80 kilogramov, prečo sa nám robia vrásky a prečo sa samej sebe nepáčime. Nemusíte si na seba vyhrádzať hodiny denne, ale naučte sa počúvať a venovať svojmu vlastnému telu. Stačí keď si raz týždenne napustíte vaňu, urobíte manikúru, pedikúru, pár krát v týždni si zacvičíte, budete si s radosťou pripravovať každé jedlo a budete sa tešiť na každý deň, ktorý máte pred sebou.

Každý nový deň nám prináša príležitosť byť lepším a robiť veci čo najlepšie ako vieme, s týmto presvedčením sa nám podarí nie len byť krásna, zdravá, šťastná, ale bude sa Vám dariť vo všetkom… Nájdite v sebe tú silu a milujte svoje telo…

Kliknite sem a nájdete tu 7 tipov, ako sa starať o svoju pleť. Čo ničí Vašu pokožku a čo jej naopak pomáha?

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme