Reklama
Reklama

Ovsené mlieko (nápoj) bezlaktózová, zdravá a chutná forma nápoja! Skúste ho…

ovsene vlocky s mliekom

Ak nemôžete alebo skrátka nechcete piť klasické kravské mlieko, tak nezúfajte. Je tu ovsené mlieko, ktoré má dostatok zdravých látok a vďaka nim sa zlepšuje aj stránka zdravia. Spoznajte ovsené mlieko (nápoj) čo obsahuje za látky, aké účinky má na zdravie, z čoho sa skladá a nájdete tu aj recepty na smoothies z ovseného mlieka a ako si vyrobiť svoje domáce ovsené mlieko.

O ovsenom mlieku (nápoji)

Ovsené mlieko alebo ovsený nápoj je bez laktózovou formou náhrady klasického kravského mlieka. Je to vlastne voda s rozmixovanými ovsenými vločkami, ktoré sa nechajú vo vode „kvasiť“ a po rozmixovaní sa kúsky precedia. V tomto ovsenom mlieku (nápoji) je teda dostatok živín z ovsených vločiek a že ich nie je málo (viď nižšie). Ak teda nechcete alebo nemôžete piť klasické kravské mlieko, je tu ovsené mlieko (nápoj.

Čo obsahuje za účinné látky ovsené mlieko (nápoj)?

Množstvo účinných látok nie je veľké, ale za povšimnutie určite stojí a to hlavne látka betaglukán.

Sacharidy, bielkoviny, vlákninu, tuk, vápnik, betaglukán, vitamíny B a D.

ovsene mlieko

Nutričná hodnota – ovsené mlieko (100ml)

KJ –  168  Kcal – 40  Bielkoviny – 0,5 g  Sacharidy – 6,5 g

Tuk –  1,45 g  Vláknina – 1,5 g  Laktóza – 0 g  Soľ  – 0,1 g

Ovsené mlieko obsahuje – 100 ml

Vitamín B2 0,3 mg Vitamín D 0,9 ug
Vitamín B12 0,5 ug Vápnik 125 mg
Betaglukán 0,5 g

Po kliknutí sem sa dozviete informácie o vápniku. Akú má vápnik funkciu v našom organizme, ako sa prejavuje nedostatok vápnika, aká je doporučená denná dávka a nájdete tu aj tabuľku, v ktorej nájdete hodnoty vápnika v rôznych potravinách. Nepodceňte príjem tejto látky.
žena pije mliekoOvsené mlieko sa skladá z: vody (cca. 90%), ovsenej zložky (cca. 10%), slnečnicového oleja a morskej soli.

Ovsené mlieko neobsahuje: laktózu, pridaný cukor alebo umelé sladidlá, umelé príchute. Toto sa týka ovseného mlieka v BIO kvalite.

Aké účinky má ovsené mlieko (nápoj) na zdravie?

Ovsené mlieko (nápoj) je bez laktózy a teda nijakým spôsobom nezaťažuje trávenie, všimnite si, aké má všetky účinky na zdravie.

bolest brucha ovsene mlieko pomoze

  • Podporuje imunitný systém
  • Podporuje a upokojuje trávenie
  • Zlepšuje pravidelnú stolicu
  • Podporuje metabolizmus
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi
  • Podporuje pevnosť kostí a kĺbov
  • Zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky
  • Eliminuje vysoký cholesterol a krvný tlak
  • Prevencia kardiovaskulárnych ochorení
  • Pozitívny vplyv na nervový systém

Kam použiť ovsené mlieko?

Ovsené mlieko má jemne sladkú chuť, takže sa hodí do sladkých jedál. Použiť ho môžete napríklad do: smoothies nápojov, kaše, koktailov, krémov, pudingu, cereálii a ďalších sladkých jedál, kde používate klasické kravské mlieko.

Recept na domáce ovsené mlieko (nápoj)

Ak sa Vám „nezdá“ kupované ovsené mlieko, tak si ho môžete jednoducho vyrobiť doma. Poďme na to krok po kroku. Z tohto množstva Vám vyjde približne 3 – 4 deci ovseného mlieka, ak chcete viac, tak znásobte suroviny.

ovsene vlocky a salka mlieka

Potrebujete: 0,5 litra vody, 1 hrnček ovsených vločiek, mixér a plátno (alebo jemnú čistú látku).

Najlepšie je začať robiť toto ovsené mlieko už večer. Ovsené vločky namočte do vody a počas noci ich nechajte tak, aby zmäkli. Ráno alebo počas dňa túto hmotu rozmixujte a potom cez plátno alebo jemnú látku preceďte a dôkladne ovsené vločky vyžmýkajte. Voda, ktorá Vám vznikla je výsledné ovsené mlieko, už ho stačí iba dať do sklenej fľaše, uzatvoriť a v chladničke by Vám malo vydržať približne 5 dní.

Recept na smoothies z ovseného mlieka (nápoja)

Toto lahodné smoothies si môžete dopriať či už chudnete alebo nie na ľahké raňajky či večeru, desiatu alebo na olovrant. Dochutiť si ho môžete kakaom, mletou škoricou, kokosom alebo orechmi.

smoothies s jahodami,orechy a ovsenym mlieko

Potrebujete: 2,5 deci ovseného mlieka (nápoja), 3 PL malín (čerstvé alebo mrazené), za hrsť jahôd.

Príprava je veľmi jednoduchá. Do smoothies mixéra alebo stolového mixéra dajte ovsené mlieko (nápoj), umyté alebo mrazené ovocie a rozmixujte smoothies nápoj na hladkú hmotu.

Kliknite pre zväčšenie

info obrazok ovsene mlieko

 

Kliknite sem a dozviete sa všetko čo treba o ovsených vločkách, plus tu nájdete aj 4 recepty na jedlá z ovsených vločiek.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme