Reklama

Guarana – povzbuďte telo a myseľ prírodou!

guarana guaranovy prasok

Potrebujete dodať energiu a káva už nezaberá? Ste často unavený a malátny? Guarana je prírodná forma silného životabudiča. Prebuďte svoje telo, vďaka guarane. Únava, malátnosť a zlé sústredenie súvisí aj so zaneseným organizmom, ktorý potrebujete prečistiť… Skúste zapojiť do svojho jedálnička okrem guarany aj ľahšie jedlá v kombinácii s dostatkom zeleniny, ovocia a čo chvíľu na sebe budete badať celkové zlepšenie sústredenia a dostatku energie na prácu a bežné činnosti…

O guarane

Paulínia nápojová (Paulinia Cupana) – čeľaď mydlovníkovitá

Paulínia nápojová je ker, na ktorom rastie spomínaná guarana. Guarana je plodom tejto tropickej rastliny z ktorého sa získavajú semená, vďaka ktorým má guarana tak silné stimulačné účinky. Paulínia alebo Guarana pochádza z južnej Ameriky, kde rastie v čistom pralese a aj práve preto je tak pozitívna na ľudský organizmus. Toto čisté prostredie jej náramne vyhovuje a aj vďaka nemu, je tak silnou a účinnou rastlinou. Guarana má silné stimulačné účinky, protizápalové, antidepresívne a podporuje telo ale aj myseľ… Vyberte si guaranu vo forme, ktorá Vám bude najviac vyhovovať a o chvíľu sa budete lepšie cítiť.

Čo obsahuje guarana – účinné látky

Silná koncentrácia účinných látok v guarane je úžasná a v krátkej dobe účinná! Zlepšite svoje zdravie vďaka tejto „pomôcke“, ktorú môžete užívať v rôznych formách (viď nižšie).

Bielkoviny, sacharidy, vláknina, tuk, voda, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, selén, meď, mangán, omega 3, omega6 kyseliny, vitamíny A, B, C, E, K, betakarotén, kyselina listová a kyselina pantoténová.

Nutričná hodnota – guarana (100g)

KJ– 2 347,8  Kcal– 559  Bielkoviny– 18 g  Sacharidy– 25 g

Vláknina– 11 g  Tuk –  42 g Voda – 3 g

Guarana obsahuje minerály – 100 g

Železo 5,1 mg Zinok 2 mg
Vápnik 105 mg Selén 10,5 ug
Horčík 129 mg Meď 1 mg
Fosfor 505 mg Mangán 1,2 mg
Draslík 1 100 mg Omega 3 kyseliny 255 mg
Sodík 400 mg Omega 6 kyseliny 13 550 mg

Guarana obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamín A 259 IU Vitamín C 2,8 mg
Vitamín B1 1 mg Vitamín E 2,3 mg
Vitamín B2 0,3 mg Vitamín K 15,3 ug
Vitamín B3 1,7 mg Kyselina listová 53 ug
Vitamín B6 1,5 mg Kyselina pantoténová 0,8 mg
Betakarotén 170 ug

Guarana účinky na zdravie

guaranovy napoj

Guarana má silne pozitívne účinky na celý organizmus. Určite sa ju oplatí užívať…

  • Silná podpora imunitného systému, chráni bunky a telo pred radikálmi
  • Antiseptické, antibiotické a detoxikačné účinky
  • Močopudné účinky odvodňujú nadbytočnú vodu a prečisťujú močové cesty
  • Podporuje trávenie, urýchľuje metabolizmus, zlepšuje stolicu
  • Podporuje spaľovanie podkožného a vnútorného tuku
  • Zvyšuje pozornosť a ostražitosť, podporuje funkciu mozgu a pamäti
  • Prírodné antidepresívum, povzbudzuje myseľ a telo
  • Upokojuje nervový systém, eliminuje bolesti
  • Postupne uvoľňuje energiu do tela, normalizuje hladinu cukru

Guarana účinky na chudnutie

Guarana je ako doplnková výživa pri chudnutí povolená. Dodá energiu, prečistí telo ale pozor, opäť na prvom mieste ostáva kvalitná a ľahká strava, pretože inak chudnutie nenastane. Základ je pravidelná a kvalitná strava, dostatočný pitný režim, doplnok chudnutia a až potom nastane výsledný a požadovaný efekt chudnutia. Guaranu užívajte presne podľa príbalového letáku, ktorý máte na danom produkte.

Guarana vo forme

Guaranu si viete zabezpečiť vo forme: tabliet, čaju, šumivých tabliet, žuvačky, tyčinky, nápoje, v práškovej forme alebo v  tekutej forme.

guaranove semena

Prášková forma guarany

Guaranový prášok funguje ako doplnok stravovania a jeho výhoda je v tom, že si ho môžete pridať do ľubovoľného jedla alebo pitia. Guaranová prášok si kupujte najlepšie v BIO kvalite. Pridať si ho môžete napríklad do čaju, džúsu, smoothie nápoja, zeleninovej alebo ovocnej šťavy, do jogurtu, tvarohu, mlieka, koktailu, kaše alebo ho použiť v doporučenom množstve na miesto kakaa napríklad na mliečne jedlo. Guaranový prášok užívajte 1 – 2 krát denne po 1/3 čajovej lyžičky, alebo 1 mokka lyžičky pridaním do nápoja alebo jedla. Toto množstvo však neprekračujte, aby ste sa „nepredávkovali“ podobne, ako keď vypijete veľa kávy (predávkovanie kofeínom). Doporučené množstvo guaranového prášku v jednej dávke, teda 1/3 ČL je silná približne ako jedna silná káva alebo dve slabšie kávy.

Tabletová forma guarany je podobná ako prášková forma akurát v tabletovej forme a užívanie dodržujte, taktiež presne podľa doporučeného dávkovania na krabici.

Kliknite pre zväčšenie

Info guarana

Všetky čo potrebujete vedieť o káve, druhy, čo obsahuje a ako sa dané druhy pripravujú…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme