Reklama
Reklama

Predávkovanie vitamínmi

Dnešná doba nám dáva čoraz menej času na to, aby sme žili zdravšie – aspoň si to veľa ľudí myslí. A preto starostlivosť o zdravie často

pozostáva len z rannej dávky vitamínov (ak vôbec). Na ostatné nemáme čas alebo chuť.

Ale pozor, príliš veľa vitamínov v umelej – tabletkovej forme môže mať za následok viac problémov a úžitku. Namiesto pomoci nášmu organizmu mu môžeme ešte viac úškodiť.

Predávkovanie vitamínmi je možné. Ale predávkovať sa nedá vitamínmi z bežnej stravy. Práve naopak, z bežnej stravy je ťažko získať odporúčané množstvo potrebných látok a preto prichádzajú na rad výživové doplnky.


K predávkovaniu vitamínmi môže dôjsť len pri konzumácií týchto výživových doplnkov a nedodržiavaní pokynov dávkovania na príbalových letákoch. Ak si myslíte, že čím viac tabletiek zjete, tým budete zdravší, tak ste na veľkom omyle! Predávkovanie vitamínmi sa prejavu rôznymi zdravotnými komplikáciami, od menej závažných až po veľké zdravotné problémy. Preto dodržiavajte odporúčanie dávkovania na výživových doplnkoch.

Obzvlášť nebezpečné sú vitamíny A, D, E a K, pretože sú rozpustné v tukoch a z tela sa ťažšie vylučujú. Pri ich nadmernej konzumácií pôsobia toxicky na orgány ako sú napríklad: pečeň, obličky alebo oči.

Ako sa prejavuje predávkovanie jednotlivými vitamínmi, resp. aké môžu byť prvé príznaky predávkovania nájdete pod jednotlivými vitamínmi.

Vitamín A – predávkovanie

Vitamíny skupiny B – predávkovanie

Vitamín C – predávkovanie

Vitamín D – predávkovanie

Vitamín E – predávkovanie

Nezabúdajte, že aj dobrého veľa škodí. A pri vitamínoch – najmä tých umelých to platí dvojnásobne. Vitamíny by mali slúžiť ako doplnok ku pestrej strave a nie ako jej náhrada.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme