Recept na tekvicové maslo, účinky a čo obsahuje, toto všetko nájdete práve tu!

tekvicové maslo a tekvica

Čítate dobre, toto tekvicové maslo má výbornú chuť, ale nie je ako klasické maslo… Tekvicové maslo má aj množstvo účinných látok, ktoré robia z tohto masla chutný doplnok pečiva a zároveň pomoc zdraviu. Dozviete sa čo obsahuje, či má nejaké účinky na zdravie a ako urobiť domáce tekvicové maslo…

O tekvicovom masle

Tekvica hokaido (lat. Curcubita maxima Hokkaido) – čeľaď tekvicovitá

Tekvicové maslo je lahodná a zdravá možnosť doplnku pečiva a dokonca aj koláčov či krémov. Možno ste o tomto masle ešte nepočuli, ale určite stojí za vyskúšanie. Nie je to iba tuk, obsahuje aj iné účinné látky, ktoré nám prospievajú. Tekvicové maslo môže byť vyrobené z klasického masla a uvarenej tekvice, alebo vegánsky produkt, ktorý sa vyrába z opečených a rozmixovaných tekvicových semien. Obe tekvicové maslá obsahujú zdravé látky a majú úžasnú chuť!

Čo obsahuje tekvicové maslo

Toto tekvicové maslo, ako sami vidíte, nie je len tak obyčajné! Toto všetko Vám tekvicové maslo dodá do organizmu, super nie?…

Vitamíny A, B, C, E, K, bielkoviny, tuk, sacharidy, vláknina, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, meď, mangán, selén, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, betakarotén, kyselinu listovú a pantoténovú.

Zaujímavosť

Tekvicové maslo si viete zakúpiť v predajniach so zdravou výživou aj z tekvicových semienok. Tekvicové maslo z tekvicových semienok sa vyrába z pražených a rozmixovaných semien a má približne 30% bielkovín (v závislosti od druhu).

tekvicové maslo a tekvica.

Pozitívne účinky tekvicového masla

Nie je to iba tuk, tekvicové maslo má množstvo pozitív, ktoré stoja za to!…

  • Podporuje obranyschopnosť a chráni bunky
  • Podporuje a urýchľuje trávenie
  • Zlepšuje pravidelnú stolicu a čistí hrubé črevo
  • Preventívne chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami
  • Zlepšuje kvalitu vlasov, pokožky a nechtov
  • Mierne močopudné účinky
  • Prečisťuje a podporuje obličky a pečeň
  • Pozitívny vplyv na nervový systém
  • Eliminuje stres a zlepšuje kvalitu spánku

Kliknite sem a dozviete sa podrobnejšie informácie o tekvici hokaido, z ktorej je toto maslo.

Kam použiť tekvicové maslo???

Toto tekvicové maslo môžete použiť ako klasické maslo na pečivo, do šalátov, obložených mís, nátierky, omáčky, cestovinových, ryžových, zemiakových jedál, krémov či do koláčov.

Recept na domáce tekvicové maslo

Toto tekvicové maslo nemá zložitú prípravu a stačí Vám na to minimum surovín. Vyskúšajte ho a možno už ani nebudete chcieť klasické maslo!

Zloženie dýňového masla

Potrebujete: 250 g kockového masla, 250 g tekvice hokaido , 1 PL medu, 1 KL mletej škorice, štipku čerstvého muškátového oriešku, trochu zázvoru (čerstvý alebo mletý).

Tekvicu hokaido si očistite od kôry, zbavte jadra a dužinu pokrájajte na menšie kúsky. Dajte ju variť do hrnca s vodou. Hokaido varte, kým nebude mäkká. Potom ju zlejte a rozmixujte tyčovým mixérom na kašu, ak bude hustá, tak prilejte trochu vody. Toto hokaido pyré alebo kašu vložte do misky, pridajte maslo, zázvor, med, škoricu a rozmixujte na hladkú hmotu tekvicového masla.

Po kliknutí sem spoznáte ďalší zdravý tekvicový produkt a je to tekvicový olej! Čím je výnimočný a na aké problémy sa hodí?

Share Button
Recept na tekvicové maslo, účinky a čo obsahuje, toto všetko nájdete práve tu!
5★- 1 Hlasov

Práve začíname a ver, že „SPOLU TO DÁME“ - pridaj sa do FB skupiny. Získaš inšpiráciu, rady, tipy a riešenia pre krajšiu postavu a zdravšie telo na základe našich 15 ročných skúseností!

Facebook skupina - Spolu to dame

Verzia stránky Klasická | Mobilná