Reklama
Reklama

3 TOP potraviny začínajúce na písmeno B, ktoré sú to?

banan

Tieto 3 potraviny určite poznáte, možno ich jete pravidelne a možno nie, ale určite si to zaslúžia… Tieto potraviny začínajúce na písmeno B sú známe vďaka mnohým pozitívnym vplyvom na zdravie, ktoré sú tieto „TOP“ potraviny?…

Ovocie, zelenina a produkt z ovčieho mlieka, nech sa páči. Čo tieto výborné potraviny obsahujú, aké sú ich najsilnejšie účinky na zdravie a ako ich jesť? Tieto tri potraviny sa určite oplatí zapojiť do jedálnička a viete si ich kúpiť za pár „korún“. Banán, brokolica a bryndza sú tie tri „TOP“ produkty.

Banán

Snáď najznámejšie ovocie. Dá sa kúpiť a aj zobrať všade. Banán obsahuje vitamíny A, B, C, vlákninu, železo, vápnik, tryptofán a iné látky.

banany v kosiku

Banán má najpozitívnejšie účinky na: imunitný systém, trávenie a nervový systém. Banán je chutné a zdravé ovocie, ktoré je sladké, pretože obsahuje 20 g sacharidov na 100 gramov ovocia. Banán Vám doplní cukor do krvi, zlepší pozornosť, urýchli trávenie a dá sa zobrať všade. Takže radšej, ako siahnuť po čokoládovej tyčinke, dajte si banán. Banán môžete jesť ako surové ovocie, pridať ho do ovocného šalátu, mliečnych produktov, štiav, smoothies nápojov, koktailov, pečenia alebo do pudingu či rôznych krémov.

Pre viac informácií o banáne kliknite sem. Dozviete sa možno niečo nové. 

Bryndza

Ak Vám nepasujú klasické kravské produkty, tak skúste rôzne živočíšne alternatívy – kozie alebo ovčie produkty.

bryndza

 Bývajú ľahšie stráviteľné pre trávenie. Bryndza je snáď „najslávnejší“ ovčí produkt. Bryndza obsahuje najúčinnejšie látky tieto – bielkoviny, vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6 a B12), vápnik, fosfor, kyseliny a tuk. Najlepšie pozitívne účinky bryndze na naše zdravie sú – podpora imunity, ochrana buniek, podpora trávenia a stolice, zlepšený stav pokožky a nervového systému.

Brokolica

Známa svojimi pozitívnymi účinkami na naše zdravie… Bola by škoda túto užitočnú zeleninu nejesť.

brokolica

Brokolica obsahuje vitamíny A, B, C, E, K, vlákninu, bielkoviny, vápnik, železo, kyseliny a betakarotén. Najsilnejšie účinky brokolice na naše zdravie sú hlavne v podpore imunity, ochrany buniek, podpory pevnosti pokožky, krvotvorby, kostného tkaniva, podpore trávenia a prevencia vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

Všetko o brokolici nájdete tu, kliknite sem a dozviete sa viac. 

Pravidelným zapojením týchto troch potravín do Vášho jedálnička znižujete riziko mnohých ochorení, to stojí za to, nie?

Aj tieto potraviny podporujú naše zdravie a hlavne srdcovo-cievny systém.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme